Notowania

Morawiecki chwali się rządowymi inwestycjami. "Jesteśmy coraz bardziej niezależni od źródeł zewnętrznych"

- Pokazujemy na tej Mapie Inwestycji 40-50 tys. projektów, zrealizowanych przez ostatnie 4 lata. To są inwestycje w oczyszczalnie ścieków, inwestycje wodno-kanalizacyjne, drogowe – powiedział Mateusz Morawiecki, prezentując ją w Zabrzu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter KPRM)
W Zabrzu premier Mateusz Morawiecki przedstawił rządową mapę inwestycji (Fot: -)

Premier Mateusz Morawiecki w piątek wziął udział w uroczystym otwarciu nowego odcinka autostrady A1. To 33-kilometrowy odcinek od węzła Pyrzowice do węzła Częstochowa

Następnie Morawiecki odwiedził Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu. Na konferencji prasowej przedstawił mapę 50 tys. inwestycji zrealizowanych przez po 16 listopada 2016 r.

- Ta mapa to swoisty raport składany przez rząd dla obywateli, to zaproszenie obywateli do popatrzenia co rząd dla nich zrobił, żeby mogli zaobserwować rzeczywiste inwestycje na wielu polach – powiedział Morawiecki.

Zachęcił obywateli, by "pokazywali białe plamy. Jeśli są potrzeby inwestycyjne, na których powinniśmy się skoncentrować, mogą to być drogi, infrastruktura kanalizacyjna lub jakakolwiek inna".

- Chcemy się poddać ocenę ludzi – zadeklarował premier.

Obejrzyj: Inwestycje w Polsce mają ruszyć z kopyta. "Najwyższy czas wbijać łopatę"

Wyjaśnił, że 450 mld zł zaangażowanych w inwestycje pochodzi z budżetu państwowego. 20 proc. to środki unijne.

- To inna proporcja niż ta, do której byliśmy przyzwyczajeni w poprzednich latach. To wielki sukces, bo pokazujemy, że jesteśmy coraz mniej zależni od środków zewnętrznych – powiedział Morawiecki.

I tak, od 16 listopada 2015 z funduszy rządowych zrealizowano: 40,8 tys. inwestycji gminnych, 4,4 tys. inwestycji powiatowych, ponad 2 tys. inwestycji wojewódzkich i 2,8 tys. inwestycji ogólnopolskich. Ogólna wartość inwestycji wykazanych na Mapie to ok. 561 mld zł.

Mapa Inwestycji dostępna jest tu gov.pl/mapa-inwestycji). Podzielona jest na gminy, powiaty i województwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mateusz morawiecki, zabrze, mapa inwestycji, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-08-2019

AutmexPinokio nie ma umiaru w swoich kłamstwach!!! A1 to projekt rządowy ale przygotowany przez poprzedni rząd!!! Wodociągi i kanalizacje to projekty … Czytaj całość

02-08-2019

PabloSUPER I OBY TAK DALEJ.JESZCZE SĄ POWIATY KTÓRE BLOKUJĄ ROZWÓJ.

02-08-2019

mirekMorawiecki chyba coś bierze bo bardzo bredzi

Rozwiń komentarze (45)