Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Na Słowacji zamrażają ceny żywności. Setki produktów objęte akcją sieci handlowych

10
Podziel się:

Ceny 400 produktów spożywczych zostaną zamrożone na trzy miesiące. To efekt porozumienia zawartego przez słowackie Ministerstwo Rolnictwa z ośmioma największymi sieciami handlowymi działającymi na Słowacji.

Na Słowacji zamrażają ceny żywności. Setki produktów objęte akcją sieci handlowych
Protiinflačná garancia czyli Gwarancja antyinflacyjna. (Twitter, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR)

Od poniedziałku na Słowacji w marketach ośmiu sieci handlowych ceny produktów spożywczych będą zostają zamrożone na okres trzech miesięcy - donoszą "Wiadomości Handlowe".

To efekt porozumienia zawartego pomiędzy marketami Billa, CBA, Coop Jednota, Kaufland, Labaš, Lidl, Terno, Tesco, a słowackim Ministerstwem Rolnictwa (Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR).

400 produktów zamrożone

Produkty objęte akcją zostały oznaczone specjalnym logiem "Protiinflačná garancia" co można tłumaczyć jako "Gwarancja antyinflacyjna". - Dotyczyć będzie to 400 produktów — informował minister rolnictwa Samuel Vlčan.

Filip Kasany, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Republiki Słowackiej przypomniał, że podpisując rok temu deklarację w sprawie stabilności cen, członkowie związku zawodowego zobowiązali się do wrażliwości na ceny żywności i niezwiększania marż handlowych.

Wzrost cen nastąpił tylko z powodu rosnących cen zakupu od dostawców

Jak przypomina portal WH, ceny żywności na Słowacji rosną trzeci rok z rzędu. W lutym były wyższe o 28,6 proc. rok do roku.


"Najmocniej zdrożały mleko, sery i jaja (o 37,1 proc.), a podwyżki cen chleba i zbóż oraz mięsa zbliżyły się do 30 proc. Warzywa drożały o 25,6 proc., a napoje bezalkoholowe o 21,6 proc." - wskazuję Wiadomości Handlowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Jemio
2 miesiące temu
Ciekawe co na to polscy ekonomiści, którzy krytykowali Węgry,za regulację cen żywności, która to spowodowała wzrost inflacji i spadek kursu forinta.
Potęgi+
2 miesiące temu
Węgry, a teraz Słowacja trójmorze zamrożone, kiedy Polska?
Mietek
2 miesiące temu
Zamrożone ceny TYLKO DLA 400 WYBRANYCH produktów. Wiadomo do czego to doprowadzi. Chęci mają dobre ale widać że to dyletanci ekonomiczni jak ta banda nieudaczników co u nas przy korycie siedzi.
Jooo
2 miesiące temu
Ruskim narzucili cenę ropy ,gazu to Arabam i USA też można,???
RED
2 miesiące temu
Chcieliście Europy - takiej amerykańskiej... 🤣😂🤣😂