Notowania

Na stacje LPG dostarczali gaz grzewczy zamiast napędowego. CBŚP rozbiła grupę

Zorganizowana grupa przestępcza zaopatrywała stacje LPG w gaz grzewczy zamiast w napędowy. Szajkę rozbili policjanci z CBŚP w Łodzi oraz funkcjonariusze KAS. Zatrzymano 11 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
CBŚP zatrzymała w tej sprawie 11 osób. (Fot: CBŚP)

Przestępcy działali w kilku województwach: łódzkim, mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. Zamiast gazu napędowego, dostarczali na stacje gaz grzewczy "po konkurencyjnych cenach", jak podaje CBŚP.

Funkcjonariusze informują, że grupa przestępcza nie naliczała należnych podatków, takich jak: VAT, akcyzy, dochodowego, czy opłaty paliwowej. Według wstępnych szacunków, tylko przez sześć miesięcy funkcjonowania grupy fiskus był stratny na co najmniej 3,3 mln złotych. A szajka działała przez kilka lat.

Przestępcy działali w porozumieniu z częścią stacji LPG, które, albo nie wystawiały faktur, albo ich wartość była znacznie zaniżona.

Obejrzyj: Biznes Mówi: gościem Zbigniew Jakubas

CBŚP informuje, że w zorganizowanej akcji wzięło udział łącznie 260 funkcjonariuszy, którzy przeszukali 140 obiektów. Zabezpieczyli dokumentację, a także komputery, nośniki danych i telefony, które są poddawane dokładnej analizie.

Czynności w śledztwie prowadzone są od wielu miesięcy.
Organizowali nielegalny hazard. Wielka akcja CBŚP

Sieradzka prokuratura okręgowa już postawiła zarzuty zatrzymanym. Oskarżono ich o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o przestępstwa skarbowe. Jedna osoba usłyszała dodatkowo zarzut kierowania grupą. Sąd podjął również decyzję o tymczasowym areszcie dla siedmiu osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-12-2019

goscSkarb panstwa stracil, zyskal ten co dojezdza do pracy 50 km gruchotem na gaz zeby zarobic na rodzine.

03-12-2019

MarekKiedy kościół zacznie płacić podatki? To są co roku bezpowrotnie stracone miliardy, a nie nędzne 3,3 miliona złotych!

03-12-2019

KgpCzy majątki przestępców oraz ich rodzin uległy przepadkowi ma skarb państwa? Dlaczego nie?

Rozwiń komentarze (17)