Notowania

Organizowali nielegalny hazard. Wielka akcja CBŚP

Funkcjonariusze CBŚP wraz z funkcjonariuszami ze świętokrzyskiej i podkarpackiej KAS, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu. Śledczy zabezpieczyli ponad 200 automatów do gier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. CBŚP)
Czynności w śledztwie prowadzone są od wielu miesięcy. (Fot: mat. CBŚP)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Kielcach wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Krakowie wyjaśniają okoliczności, sposób działania i osoby należące do zorganizowanej grupy przestępczej.

Jej członkowie są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie o organizowanie nielegalnego hazardu w kilku obiektach na terenie woj. świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zorganizowana grupa przestępcza mogła działać od 2015 roku.

Czynności w śledztwie prowadzone są od wielu miesięcy. W wyniku współpracy policjantów CBŚP z Kielc i funkcjonariuszy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zabezpieczono na terenie podkarpacia ponad 60 automatów do gier oraz znajdujące się w nich pieniądze.

Natomiast na terenie woj. świętokrzyskiego dzięki współpracy funkcjonariuszy CBŚP i KAS ze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczono 158 automatów do gier i również przejęto gotówkę z urządzeń.

CBA zatrzymało również szefa grupy przestępczej.
Wyłudzenia VAT. CBA i CBŚP zatrzymało siedem osób

Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego przygotowano akcję, w której uczestniczyli policjanci CBŚP i funkcjonariusze świętokrzyskiej i podkarpackiej KAS. Działania podczas których zatrzymano 12 osób przeprowadzono na terenie województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego.

Przeszukano 17 miejsc zamieszkania podejrzanych oraz lokali z automatami, w których urządzano nielegalny hazard, zabezpieczając przy tym telefony komórkowe, rewolwer, automaty do gier hazardowych i dokumentację księgowo-finansową.

Obejrzyj: Konin. Policjant zastrzelił 21-latka. Paweł Szefernaker: minister Mariusz Kamiński obserwuje tę sprawę

W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa określone w kodeksie karnym skarbowym.

Wobec sześciorga zatrzymanych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, zakazów opuszczania kraju czy dozorów policyjnych.

Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Handel nielegalnym tytoniem. KAS i CBŚP zabezpieczyła towar wart 1,5 mln zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: hazard, cbśp, zatrzymanie, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-11-2019

Uwaga !Co tam gry hazardowe.Kościoły obracają miliardami ( taca ,śluby chrzciny , śluby , pogrzeby itp. ) bez opodatkowania.To trzeba zmienić.

29-11-2019

arnold200 automatów x 100 tyś to jest 200 mln , Ciekawe czy tyle zabezpieczyli. Mam nadzieję że nie będzie jak zwykle tzn za kilka dni te same punkty z … Czytaj całość

29-11-2019

mieszkaniecAle afera u nas w Sycowie działają 3 takie punkty z automatami od wielu lat i nikt z tym nic nie robi!! a Policja twierdzi że to nie ich sprawa i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (36)