Trwa ładowanie...
bDItTxfp

Notowania

Zatrzymanie – Wszystkie wiadomości

4
26.02.2021 11:12

ZATRZYMANIE
 / 
Afera w znanym klubie. 3 mln złotych wyprane. Były prezes Górnika Zabrze z zarzutami

Łukasz M., menedżer sopockiej "Nowej Zatoki", usłyszał zarzut wyprania 3 milionów złotych z fikcyjnego obrotu panelami fotowoltaicznymi. Były prezes Górnika Zabrze został zatrzymany w poniedziałek przez CBŚP i ABW.

15
04.02.2021 10:18

POLICJA
 / 
CBŚP zatrzymało szefa mafii oszukującej seniorów "na policjanta"

Policjanci z warszawskiego zarządu CBŚP zatrzymali 41-letniego Marcina K. ps. Murzyn, który jest podejrzany o kierowanie grupą oszukującą metodą "na policjanta". Przestępcy jednego dnia potrafili oszukać kilka osób.

174
29.12.2020 19:33

ZATRZYMANIE
 / 
Henryk K. zatrzymany. Były właściciel zakładów mięsnych przebywał w Argentynie

​Były właściciel zakładów mięsnych Henryk K. został zatrzymany w Buenos Aires w Argentynie - podaje "Super Express". Biznesmen poszukiwany był listem gończym przez prokuraturę m.in. w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw skarbowych.

132
17.11.2020 16:20

ROMAN GIERTYCH
 / 
Sprawa Giertycha. "Oczekuję przeprosin od prokuratury"

Decyzją sądu Roman Giertych może wykonywać zawód adwokata. - Jestem bardzo zadowolony z decyzji sądu rejonowego, który uchylił wszystkie środki zapobiegawcze wobec mnie, a jeszcze bardziej jestem zadowolony z decyzji sądu okręgowego, który w 3-osobowym składzie stwierdził, że zarzucane mi czyny nie są przestępstwem. W związku z czym oczekuję przeprosin ze strony prokuratury - powiedział w programie "Newsroom" Roman Giertych, adwokat i były wicepremier. - Prokuratura nie zgadza się z orzeczeniem sądu, ale jest to dla mnie bez znaczenia, dlatego że mówimy o prawomocnym orzeczeniu, prokuratura nie może go zaskarżyć, więc nie może się z tym nie zgadzać. W Polsce to sądy, a nie prokuratura, decydują czy coś jest przestępstwem, czy nie - dodał. Pytany o to, czy będzie domagał się konsekwencji, odparł, że nie wobec konkretnych osób, ale - jego zdaniem - użycie CBA było nielegalne i było przestępstwem. - Nie indywidualne przeciwko mnie, tylko przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, bo przekroczyli swoje uprawnienia. Nie znaleziono dowodów na to, że do szpitala trafiłem przez funkcjonariuszy CBA, więc pozwu nie składam. Natomiast każda osoba, która napisała, że symulowałem, może spodziewać się pozwów. Przede wszystkim to dziennikarze telewizji publicznej, pierwsze pozwy już złożyłem - podkreślił.

21
20.10.2020 17:13

ZATRZYMANIE
 / 
Roman Giertych wrócił do domu. Zapowiada, że wkrótce opowie o ostatnich dniach

Roman Giertych wrócił już do domu, o czym poinformował za pośrednictwem Twittera. "Za kilka dni opowiem publicznie o całej sprawie" - zapowiedział adwokat.

bDItTxfr
28
20.10.2020 8:45

KAS
 / 
Wyłudzili VAT na 8 mln zł. Zostali zatrzymani

Akcja KAS w Wielkopolsce i na Mazowszu. Funkcjonariusze weszli do 10 firm, których przestępcza działalność związana z wyłudzaniem VAT-u naraziła Skarb Państwa na stratę 8 mln zł.

914
20.10.2020 7:06

WIADOMOŚCI
 / 
Giertych wpłaci 5 mln zł poręczenia

Obrońca Giertycha zapowiada, że ten wpłaci 5 mln zł kaucji, jednak dodaje, że to tylko po to, by zablokować kolejne działania prokuratury, na której decyzję składa zażalenie. Śledczy z kolei zapowiadają kolejne dowody, które mają przekonać sąd.

95
16.10.2020 10:49

CBA
 / 
Kim jest Ryszard K.? Przez lata na listach najbogatszych Polaków, dziś zatrzymany

Na przełomie XX i XXI wieku był jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce. Zdobywał szereg nagród ekonomicznych i gospodarczych. Dziś Ryszard K. jest jednym z zatrzymanych w sprawie, w której CBA zatrzymała również Romana Giertycha.

888
16.10.2020 6:40

GIERTYCH
 / 
Zatrzymanie Giertycha. Kolejny trop w sprawie

Zatrzymanie Romana Giertycha i Ryszarda K. ma związek z inwestycją w warszawskim Wilanowie - podaje "Rzeczpospolita". To kolejny trop w sprawie zatrzymania adwokata. Służby na razie nie potwierdzają doniesień.

bDItTxfx
44
15.10.2020 22:15

RPO
 / 
Zatrzymanie Giertycha. Bodnar: okoliczności i styl zatrzymania wymagają wyjaśnień

Okoliczności i styl zatrzymania mecenasa Romana Giertycha muszą budzić najwyższy niepokój i wymagają wyjaśnień - napisał wieczornym oświadczeniu rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Nawiązując do zasłabnięcia Giertycha, podkreślił, że to państwo odpowiada za zdrowie zatrzymanego.

94
15.10.2020 16:57

KOMUNIKAT
 / 
Zatrzymanie Giertycha. Adwokatura: podjęte czynności budzą najdalej idący niepokój

Czynności podjęte wobec mecenasa Romana Giertycha budzą najdalej idący niepokój - napisał w komunikacie prezes Naczelnej Rady Adwokackiej adwokat Jacek Trela. Zapewnił również, że NRA będzie bronić praw zatrzymanego.

749
15.10.2020 16:34

CBA
 / 
Zatrzymanie Giertycha. Kaczmarek: ma ważne dokumenty, śledczy nie mogą ich ruszyć

- To nie tylko zatrzymanie znanego adwokata. Dzieje się to na dzień przed posiedzeniem sądu o areszt dla Leszka Czarneckiego. Służby muszą teraz wykazać, że to nie ma związku z tą sprawą - powiedział money.pl były prokurator krajowy Janusz Kaczmarek.

757
15.10.2020 15:42

ZATRZYMANIE
 / 
Roman Giertych zatrzymany. Okręgowa Rada Adwokacka komentuje

O sprawie dowiedzieliśmy się z mediów i od innych adwokatów - komentuje zatrzymanie Romana Giertycha rzecznik prasowy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie adwokat Michał Fertak.

bDItTxfy
48
15.10.2020 14:25

ZATRZYMANIE
 / 
Roman Giertych zatrzymany. CBA przeszukało dom adwokata i kancelarię

Roman Giertych został zatrzymany przez CBA, o czym poinformowała jego córka na portalach społecznościowych. W trakcie przeszukania domu prawnik zasłabł i został przewieziony do szpitala. Oprócz Giertycha CBA zatrzymało także biznesmena, niegdyś jednego z najbogatszych Polaków. Według komunikatu Biura sprawa dotyczy narażenia na szkodę spółki giełdowej.

13
04.08.2020 13:30

PROKURATURA
 / 
Afera Sławomira Nowaka. Kolejne zatrzymanie

Prokuratura informuje o kolejnym zatrzymaniu w związku z tzw. aferą Sławomira Nowaka. Zatrzymany to Aleksander D., który miał złożyć Nowakowi propozycję korupcyjną.

308
21.07.2020 16:03

ZATRZYMANIE
 / 
Zatrzymanie Sławomira Nowaka. Ukraiński dziennikarz zdradza szczegóły

Na jaw wychodzą kolejne wątki w aferze Sławomira Nowaka. Sensacje podaje ukraiński dziennikarz, który poznał szczegóły śledztwa.

16
20.07.2020 7:18

MINISTERSTWO TRANSPORTU
 / 
Były minister transportu Sławomir N. zatrzymany

Były minister transportu Sławomir N. został zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy. Wraz z b. ministrem zatrzymany został Dariusz Z., b. dowódca JW "GROM" praz gdański bizneman Jacek P.

17
20.12.2019 8:38

CBŚ
 / 
Sprzedawali podróbki. Wpadli po akcji KAS i CBŚP

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 6 osób, zajmujących się sprzedażą podrobionych perfum, ubrań czy galanterii. Grozi im 5 lat więzienia.