Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Kamil Starczyk
|

Nadchodzą dotkliwsze kary dla kierowców. Będzie bezpieczniej na drogach?

28
Podziel się:

Rosnąca liczba punktów karnych za najpoważniejsze wykroczenia i surowe zasady ich kasowania mają doprowadzić kierowców do porządku. Projekt nowego taryfikatora punktów karnych ujawnił minister spraw wewnętrznych i administracji - poinformował dziennik "Rzeczpospolita".

Nadchodzą dotkliwsze kary dla kierowców. Będzie bezpieczniej na drogach?
Nowe kary dla kierowców. "Rzeczpospolita": walka o bezpieczeństwo na drogach się zaostrza (Policja)
bEJBOJeJ

15 punktów karnych będzie od grudnia 2021 r. grozić za poważniejszą kolizję drogową; jazdę po użyciu alkoholu lub narkotyków oraz za omijanie pojazdu, który zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszym, czy wyprzedzanie na zebrach oraz ucieczkę przed kontrolą drogową.

Tyle samo punktów zbierze kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym - donosi "Rzeczpospolita".

Jak podaje dziennik, projekt nowego taryfikatora punktów karnych ujawnił minister spraw wewnętrznych i administracji.

bEJBOJeL
Zobacz także: Motocyklista dostał 15 punktów karnych za wyprzedzanie

Kary dla kierowców. Bezpieczeństwo na drodze

Punkty będą teraz kasowane dopiero po upływie dwóch lat od dnia zapłaty grzywny. Ma to zapewnić szybkie i skuteczne doprowadzenie do wykonania kary.

"Po zmianach za naruszenie przepisów ruchu drogowego kierowca będzie mógł dostać nawet 15 punktów karnych, obecnie maksymalna liczba punktów za niektóre wykroczenia to 10. Limit punktów karnych nie ulegnie zmianie. A to oznacza 24 pkt dla doświadczonych kierowców i 20 dla kierowców, którzy posiadają prawo jazdy krócej niż rok" - czytamy w "Rz".

bEJBOJeR

Jak pisze dziennik, minister zaproponował następujące limity punktów: 15 punktów - 12 razy; 13 punktów - 1 raz; 10 punktów - 9 razy; 9 punktów - 1 raz; 8 punktów - 15 razy; 7 punktów - 2 razy; 6 punktów - 13 razy; 5 punktów - 18 razy; 4 punkty - 5 razy; 3 punkty - 10 razy; 2 punkty - 20 razy; 1 punkt - 6 razy".

Projekt miał trafić już do Sejmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJBOJfm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(28)
Cała prawda
4 tyg. temu
Jak nie wiecie o co chodzi, to chodzi o zabieranie ludziom samochodów, majątków i odbieranie prawa jazdy. Macie siedzieć w domach. Skoro sami nie chcecie straszeni wirusem, to was zmuszą pod pretekstem bezpieczeństwa na drogach.
Asek
2 miesiące temu
Jeździjcie rok przepisowo, nie płacić mandatów to dziady pójdą z torbami i przestaną Polaków okradać. Zróbcie im na złość i jeździjcie żeby nie dostawać mandatów.
Pempek
2 miesiące temu
Prędkość nie zabija tylko kierowcy jeżdżący 80km/h tworzą korek... Są winni wszystkim wypada wyprzedzania jechali by trochę szybciej i było by po sprawie
bEJBOJfn
Kamila
2 miesiące temu
Wystarczy by każdy jechał 100 a 110km/h prędkość bezpieczna i tylko co 100tny kierowca wyprzedzi na krajówce ale jadą kretyny po 70km/h i robi się korek wtedy dochodzi do wypadków..
Luki
2 miesiące temu
W Polsce nie zabija prędkość tylko niedzielni kierowcy jadący 79km/h tworzą korek w którym po 500m. Ostatnia osoba jedzie już 40km /h i zaczyna się wyprzedzanie bo baran jedzie 80 i to on stwarza niebezpieczeństwo..
...
Następna strona