Notowania

Nadleśnictwo Ełk ogłosiło przetarg na... wycieczkę samolotową na Maderę

Leśnicy też ludzie, należy im się odpoczynek. Nadleśnictwo Ełk ogłosiło przetarg na wycieczkę na Maderę. W planach m.in. wizyta w centrum wyspy, zwiedzanie sanktuarium Matki Boskiej czy wioski w Dolinie Zakonnic.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wakacje dla leśników. Nadleśnictwo z Ełku ogłosiło przetarg

Należące do Lasów Państwowych Nadleśnictwo Ełk w Mrozach Wielkich ogłosiło zamówienie publiczne na "organizację i realizację wycieczki samolotowej na Maderę". Jak wynika ze specyfikacji zamówienia, program wycieczki musi obejmować:

"a) Wycieczkę do centrum wyspy: przejazd kolejką linową ponad dachami miasta Funchal. Zwiedzanie: sanktuarium Matki Boskiej na wzgórzu Monte, ogród tropikalny z roślinnością reliktową i endemiczną Madery. Przejazd do wioski w Dolinie Zakonnic i degustacja lokalnego specjału – likierów kasztanowych. Dalej trasa prowadzi do Camara de Lobos – typowej wioski rybackiej. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): zjazd wiklinowymi saniami ze wzgórza Monte.

b) Zwiedzanie Funchal, stolicy wyspy. Wjazd na punkt widokowy Pico dos Barcelos (355 m n.p.m.). Spacer: okolice portu, XV-wieczna katedra w stylu manuelińskim, budynek parlamentu Madery, cytadela św. Wawrzyńca. Wizyta w winiarni The Old Blandy Wine Lodge. Zapoznanie się z procesem produkcji i historią, degustacja maderyjskiego wina. Wizyta na targu miejskim.

c) Całodniową wycieczkę po zachodniej części wyspy. Wjazd na punkt widokowy na klifie Cabo Girão. Przejazd przez rybacką wioskę Ribeira Brava. Spacer po okolicy: kamienista plaża, pozostałości niewielkiego fortu z XVII w., kościół św. Benedykta. Przejazd nad przełęczą Encumenada, znajdującą się między dwiema najgłębszymi na wyspie dolinami. Postój w punkcie widokowym. Przejazd do malowniczej rolniczej wioski São Vicente. Zwiedzanie Centrum Wulkanicznego. Przejazd do Porto Moniz i zwiedzanie. Wspinaczka na płaskowyż Paul da Serra. Część trasy prowadzi przez prastary las laurowy objęty patronatem UNESCO. Postój w Madalena do Mar" - czytamy w opublikowanym na stronach publicznych przetargu.

Zobacz też: Dni wolne od szkoły w 2019 roku

Dokument w sieci udostępnił jeden z internautów:

Ponadto od realizującego ofertę wymaga się zapewnienia przejazdu autokarem na trasie Ełk - Warszawa (lotnisko) - Ełk oraz przelotów bezpośrednich z Warszawy na Maderę i z powrotem, z bagażem nadawanym do 20 kg oraz podręcznym do 6 kg.

Pobyt na Maderze ma trwać 7 dni, na taki okres Nadleśnictwo Ełk wymaga zapewnienia noclegu w co najmniej 4-gwiazdkowym hotelu, w 2-osobowych pokojach i z pakietem all inclusive. Hotel nie może być położony dalej niż 15 km od stolicy portugalskiego archipelagu. Wymagane jest też, by posiadał baseny niekryte o powierzchni łącznej nie mniejszej niż 150 m kw.

Zamówienie ogłoszono 21 grudnia ub. r., a termin składania ofert minął w piątek 4 stycznia o godz. 11. Jeszcze za wcześnie, by stwierdzić, czy udało się wyłonić zwycięzcę przetargu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-01-2019

RealLifeNo i dobrze, że przetarg ogłosili, przynajmniej więcej firm turystycznych będzie miało szansę na biznes. Oczywiście - mam nadzieję - pracownicy płacą … Czytaj całość

04-01-2019

Popierajacy rzadNie rozumiem , dlaczego o tym piszecie.Jesli pracownicy zaplaca pelna kwote za wycieczke to ich sprawa.Jesli zas nadlesnictwo elk to funduje to sprawa … Czytaj całość

04-01-2019

BUTAPYTAM SIĘ ZA CZYJE PIENIĄDZE!!!! CZEKAM NA POKAZANIE FAKTURY SKĄD MAJĄ KASĘ !!!!

Rozwiń komentarze (26)