Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP. Poznaliśmy laureatów

Już po raz 17. Prezydent RP przyznał nagrody gospodarcze dla najlepszych przedsiębiorstw w Polsce. Laureatem w 7 kategoriach zostały m.in. takie firmy jak LPP czy Ochnik. Indywidualną nagrodę odebrał zaś Czesław Lang, twórca sukcesu wyścigu Tour de Pologne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Andrzej Duda podczas Kongresu 590 w Jasionce przyznał Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP (Fot: Darek Delmanowicz)

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest przyznawana co roku. W poniedziałek podczas Kongresu 590 w Jasionce pod Rzeszowem odbyła się już XVII gala, podczas której doceniono najważniejsze polskie firmy.

Nagrodą zostają uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze w kraju, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki, promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm.

W ubiegłym roku wyróżnienie otrzymały m.in. PKO BP, Ceramika Paradyż czy - indywidualnie - Zbigniew Grycan.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Nagrody przyznawane są w 7 kategoriach. Lider MŚP to nagroda dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, również działających na terenach wiejskich, które funkcjonują na polskim rynku od co najmniej 5 lat i z sukcesem rozwijają się i są przy tym liderem w regionie. Tu wygrała firma Delta Zbigniew Różycki z Katowic.

Z kolei Narodowy Sukces to kategoria dla polskich przedsiębiorstw, które od co najmniej 5 lat osiągają trwały wzrost i zrównoważony rozwój, będąc wzorem funkcjonowania dla innych przedsiębiorstw. W tym roku zwycięzcą okazało się LPP, a więc właściciel marek Reserved, Cropp czy House.

Frankowicze domagali się uznania swoich praw od dawna
Decyzja TSUE ws. frankowiczów. Jest wyrok

Podobną kategorię stanowi Międzynarodowy Sukces. Tu kryteria są niemal takie same, tyle że dotyczą zagranicznych rynków. Nagrodę odebrała firma Olimp Laboratories z Dębicy.

Dla przedsiębiorstw wykazujących się aktywnymi działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu przewidziano kategorię Odpowiedzialny Biznes, a dla przedsiębiorstw, które są jednocześnie firmami rodzinnymi - Firma Rodzinna. Tu wygrywały odpowiednio: firma Marco z Gliwic oraz Ochnik z Garwolina.

Do tego stworzono jeszcze dwie kategorie specjalne. StartupPL to nagroda specjalna dla przedsiębiorstw, które istnieją na rynku nie dłużej niż 5 lat oraz stworzyły innowację produktową lub technologiczną. W tym roku była to Warsaw Genomics.

Z kolei w kategorii Badania i Rozwój wygrała firma Medical Inventi z Lublina. To nagroda specjalna dla zespołów jednostek naukowych lub przedsiębiorstw, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną.

Prezydent w tym roku przyznał również nagrodę indywidualną. Tym razem laureatem został Czesław Land - kiedyś kolarz, dziś szef wyścigu Tour de Pologne, który zbudował jego sukces.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-10-2019

RymBanasiowi nie dali ?

07-10-2019

Kajetan z PiSAdrianie a biznes Banasia?

07-10-2019

gnomTłusty podbródek mu urósł temu prezydentu

Rozwiń komentarze (113)