Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP. Poznaliśmy laureatów

113
Podziel się

Już po raz 17. Prezydent RP przyznał nagrody gospodarcze dla najlepszych przedsiębiorstw w Polsce. Laureatem w 7 kategoriach zostały m.in. takie firmy jak LPP czy Ochnik. Indywidualną nagrodę odebrał zaś Czesław Lang, twórca sukcesu wyścigu Tour de Pologne.

Andrzej Duda podczas Kongresu 590 w Jasionce przyznał Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP
Andrzej Duda podczas Kongresu 590 w Jasionce przyznał Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP (PAP, Darek Delmanowicz)
bEiEyyHp

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest przyznawana co roku. W poniedziałek podczas Kongresu 590 w Jasionce pod Rzeszowem odbyła się już XVII gala, podczas której doceniono najważniejsze polskie firmy.

Nagrodą zostają uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze w kraju, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki, promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm.

W ubiegłym roku wyróżnienie otrzymały m.in. PKO BP, Ceramika Paradyż czy - indywidualnie - Zbigniew Grycan.

bEiEyyHr
Zobacz także: Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Nagrody przyznawane są w 7 kategoriach. Lider MŚP to nagroda dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, również działających na terenach wiejskich, które funkcjonują na polskim rynku od co najmniej 5 lat i z sukcesem rozwijają się i są przy tym liderem w regionie. Tu wygrała firma Delta Zbigniew Różycki z Katowic.

Z kolei Narodowy Sukces to kategoria dla polskich przedsiębiorstw, które od co najmniej 5 lat osiągają trwały wzrost i zrównoważony rozwój, będąc wzorem funkcjonowania dla innych przedsiębiorstw. W tym roku zwycięzcą okazało się LPP, a więc właściciel marek Reserved, Cropp czy House.

bEiEyyHx

Podobną kategorię stanowi Międzynarodowy Sukces. Tu kryteria są niemal takie same, tyle że dotyczą zagranicznych rynków. Nagrodę odebrała firma Olimp Laboratories z Dębicy.

Dla przedsiębiorstw wykazujących się aktywnymi działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu przewidziano kategorię Odpowiedzialny Biznes, a dla przedsiębiorstw, które są jednocześnie firmami rodzinnymi - Firma Rodzinna. Tu wygrywały odpowiednio: firma Marco z Gliwic oraz Ochnik z Garwolina.

Do tego stworzono jeszcze dwie kategorie specjalne. StartupPL to nagroda specjalna dla przedsiębiorstw, które istnieją na rynku nie dłużej niż 5 lat oraz stworzyły innowację produktową lub technologiczną. W tym roku była to Warsaw Genomics.

bEiEyyHy

Z kolei w kategorii Badania i Rozwój wygrała firma Medical Inventi z Lublina. To nagroda specjalna dla zespołów jednostek naukowych lub przedsiębiorstw, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną.

Prezydent w tym roku przyznał również nagrodę indywidualną. Tym razem laureatem został Czesław Land - kiedyś kolarz, dziś szef wyścigu Tour de Pologne, który zbudował jego sukces.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiEyyHS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(113)
matin
2 lata temu
Nagrody chyba zasłużone, największe wrażenie zrobiło w ostatnim czasie na mnie LPP, dlatego dobrze że dostali tą nagrodę.
Mirz
2 lata temu
Myślę, że te same przedsiębiorstwa bym wybrał z nominowanych.
pączuś
2 lata temu
Coraz okrąglejszy pysio kamerdynera pana Trumpa !
bEiEyyHT
Zosia
2 lata temu
Czesław Lang! nie Land!
Wiem
2 lata temu
Czesław Lang a nie Land...
...
Następna strona