Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Najbogatszy rosyjski oligarcha nie wywinie się sankcjom. Europejski Trybunał odrzucił wniosek

5
Podziel się:

Jeden z najbogatszych obywateli Rosji, stalowy potentat, właściciel koncernu Severstal, Aleksiej Mordaszow jednak nie uniknie sankcji. Nie był w stanie przekonać europejskich sędziów, że sprzedał swoje udziały w Rossija Banku na warunkach rynkowych niezależnemu nabywcy.

Najbogatszy rosyjski oligarcha nie wywinie się sankcjom. Europejski Trybunał odrzucił wniosek
Właściciel koncernu Severstal Aleksiej Mordaszow (GETTY, Contributor)

Europejski Trybunał odrzucił wniosek Aleksieja Mordaszowa o wykreślenie z list sankcyjnych - donosi "Kommiersant".

Jeden z najbogatszych obywateli Rosji, właściciel koncernu Severstal, dowodził, że należąca do niego Severgroup sprzedała 5,481 proc, akcji Banku Rossija. Transakcja została sfinalizowana w 2022 roku.

Już w  marcu 2023 r. Europejski Trybunał Sprawiedliwości wezwał oligarchę do przedstawienia dokumentów zawierających dokładną datę sprzedaży pakietu Rossija oraz informacje o kupującym - wskazuje "Kommiersant".

Mordaszow ostatecznie nie wskazał, kto jest kupcem, również kwota, którą wykazał, wzbudziła wątpliwości sędziów.

"To oznacza, że ​​akcje zostały prawdopodobnie sprzedane za znacznie niższą cenę niż ich rzeczywista wartość. Okoliczność ta, a także brak jakiejkolwiek wzmianki o tożsamości odbiorcy, zmniejszają wartość dowodową tych dokumentów, gdyż nie pozwalają na ustalenie, czy przeniesienie tego pakietu akcji nastąpiło na rzecz osoby trzeciej niezależnej od skarżącego" – przytacza treść postanowienia sądu dziennik.

Zdaniem sędziów Mordaszow wciąż "czerpie korzyści ze swoich powiązań z władzami rosyjskimi", a Bank Rossija, którego akcjonariuszem była spółka przedsiębiorcy, uważany jest za bank osobisty wysokich urzędników Federacji Rosyjskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
MJSK
2 miesiące temu
Orzeł ortografii polskiej po uwadze internauty już poprawił byka: najbogatRZY w tytule nad tekstem, ale nie wpadł na to, żeby poprawić też byka na stronie tytułowej. Zenada! Skąd Wy takich bierzecie? Nawet gimbaza to ogarnia, wiec dla Was chyba dzieci z podstawówki piszą?
xxxx
2 miesiące temu
Jak to spec od ortografii umieszcza na czołowce napisy typu najbogatRZy
Prezydent2025
2 miesiące temu
Ponieważ poprzedni komentarz usunięto .... . Dlaczego ludzie o mentalności "wschodniej" usiłują ukryć swoje majątki ? Premier GB nie ma z tym problemu.
efwfw
2 miesiące temu
a mógł kupować złoto, jak teraz robi to pisowska oligarchia u nas
efwfw
2 miesiące temu
a mógł kupować złoto, jak teraz robi to pisowska oligarchia u nas