Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Najważniejsza kwestia przed zimą. "Rząd powinien zrobić wszystko"

Co powinien zrobić rząd, aby przed nadchodzącą zimą zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Polaków? - Powinien zrobić wszystko, by zabezpieczyć dostawy gazu. W Polsce wydobywamy około czterech miliardów metrów sześciennych gazu, a pozostałą część importujemy. Informacje, które do nas napływają, dowodzą, że nie mamy jeszcze zapewnionych potrzebnych nam dostaw na przyszły rok. Będzie bardzo trudno pozyskać gaz z Norwegii, dlatego że kolejka do tego gazu jest bardzo długa. Cała Europa odczuwa deficyt gazu i my też możemy go odczuwać - mówił w programie "Newsroom" WP Janusz Steinhoff, były minister gospodarki. - To oczywiście nie będzie skutkowało ograniczeniem dostaw gazu dla odbiorców komunalnych, ale dla przedsiębiorców już tak. Odbiorcy komunalni są na końcu kolejki ewentualnych ograniczeń dostaw zarówno energii elektrycznej, jak i gazu. Natomiast będziemy mieli, podobnie jak Niemcy, wielki problem gospodarczy w efekcie ograniczenia dostaw gazu dla przemysłu....
rozwiń
energetyka
37
Podziel się:
KOMENTARZE
(37)
Jacek-3
2 lata temu
Hojna ręka Jarosława. Oj tam, oj tam! "mafia watowska" nie wyrabia, to trzeba brać kasę skąd się da. 500+ samo się nie napełni. ;-)
jam
2 lata temu
To poproście UPAdlinę, niech kapną gazu. Przecież im pomagamy
Otak
2 lata temu
Widzę sami znawcy tu siedzą, a u mnie dzisiaj w pracy zabrakło prądu na godzinę tak naprawdę nigdy nie dowiemy się czy to zwykle manipulacje rządów czy rzeczywiście braki w surowcach, nie my zwykle szaraczki, ale w Biblii jest wszystko opisane, człowiek sam siebie zrujnuje przez chciwość, rządze, dążenie tylko do przyjemności, itp.
Antek
2 lata temu
W ramach dobrosąsiedztwa proponuję Niemcom IPERYT albo CYKLON B , oni się świetnie umieją tym posługiwać to swoich rodaków podgrzeją .
Taka Prawda !...
2 lata temu
To efekt machania szabelkami przez tych durni z wiejskiej ! Ze wschodem i zachodem jesteśmy skłóceni !!!
...
Następna strona