Złe wieści dla Polski? Niemiecka gospodarka w opałach
Niemiecka gospodarka znalazła się w stagnacji w drugim kwartale 2023 roku. Wzrost PKB Niemiec był zerowy w ujęciu kwartał do kwartału. Prognozy mówiły o zwyżce wskaźnika o 0,1 proc.
"Niemcy pozostały najgorzej radzącą sobie główną gospodarką strefy euro w drugim kwartale, podczas gdy gospodarki Francji i Hiszpanii rosły w stałym tempie dzięki silniejszemu eksportowi i turystyce" - podaje agencja Reutera.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Niemcy odpowiadają na słowa Tarczyńskiego. "Polska przez noc nie stanie się bogata"
PKB Niemiec. Są najnowsze dane
Ekonomiści spodziewali się wzrostu PKB Niemiec o 0,1 proc. w ujęciu kwartał do kwartału. Tymczasem według najnowszego, lipcowego odczytu wskaźnik nie zmienił się. W ubiegłym miesiącu Bundesbank poinformował, że spodziewa się wzrostu gospodarki Niemiec, lecz nie tak znaczącego, jak prognozowano. Problemem jest m.in. słaby popyt zagraniczny i podwyżka stóp procentowych. W całym 2023 r. prognozował spadek krajowego PKB o 0,3 proc.
W ujęciu rocznym PKB Niemiec spadł o 0,2 proc.