Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Janoś
|

Największy w kraju operator rowerów miejskich w opałach. Nextbike traci kredytowanie

3
Podziel się:

Alior Bank poinformował o wypowiedzeniu spółce Nextbike Polska umów kredytowych o wartości 39,9 mln zł. Operator rowerów miejskich Nextbike chce teraz rozmawiać z bankiem o przyspieszonym postępowaniu układowym.

Największy w kraju operator rowerów miejskich w opałach. Nextbike traci kredytowanie
(nextbike)

Nextbike Polska, o czym pisaliśmy w money.pl, złożył wniosek o upadłość 19 maja. Firma od dawna borykała się z problemami, ale dopiero pandemia przesądziła o przyszłości firmy.

Z powodu koronawirusa, znacząco zmniejszyła się liczba osób wypożyczających miejskie rowery. Rządowe wytyczne zakazywały bowiem korzystania z rowerów miejskich. Spadły też przychody z reklam.

Zobacz także: Zobacz też: Pensja minimalna. "3 tys. zł byłoby nieodpowiedzialne"

Dlatego Nextbike zdecydował o skierowaniu do sądu wniosku o o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz o ogłoszenie upadłości.

Operator rowerów miejskich poprosił, aby wniosek o restrukturyzację był rozpatrywany w pierwszej kolejności. Jak czytamy w komunikacie Nextbike z 19 maja, "spółka zidentyfikowała stan zagrożenia niewypłacalnością.

Chodzi tu głównie o obniżenie przychodów związanych z realizacją umów z samorządami, wstrzymanie zapłaty wynagrodzenia za kwiecień, obniżenie przychodów z reklam czy konieczności renegocjacji terminów płatności wynikających z umowy zawartej z Benefit Systems.

W piątek, dodatkowo okazało się, że Alior Bank wypowiedział Nextbike Polska umowy kredytowe.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Nie biorę kre...
4 lata temu
Jak zwykle wszytko na kredytach uda się albo nie jak nie to podatnicy zapłacą
gość
4 lata temu
I bdb. Pedalarze to zakała ulic i chodników. Może będzie ich mniej i mniej będą mogli szkodzić na drogach.
Olag
4 lata temu
40 mln kredytów dla ...operatora rowerów? ... ciekawe jakie zabezpieczenie dali... Mam nadzieję, że twarde, a nie zastaw rejestrowy na rowerwch? ... takie cuda to tylko w BSach i Alior Banku możliwe... 😉😅