Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Oktawian Góral
|

Nawet 15 godzin na granicy. Ogromne kolejki przy wyjeździe z Polski

Podziel się:

Przejścia graniczne zakorkowane. Ogromne kolejki tirów oczekują na odprawę graniczną. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, niektórzy oczekują nawet 15 godzin. Jak wskazuje Izba Administracji Skarbowej w Lublinie w rozmowie z PAP, kolejki wynikają z weekendowego spiętrzenia ruchu towarowego.

Nawet 15 godzin na granicy. Ogromne kolejki przy wyjeździe z Polski
Ogromne kolejki na wschodnich granicach Polski (East News, Łukasz Solski)

Polska Agencja Prasowa informuje, że kierowcy ciężarówek muszą uzbroić się w cierpliwość. Na wschodniej granicy Polski oczekiwać trzeba nawet kilkanaście godzin. Jak wyjaśnia IAK w Lublinie, kolejki wynikają ze zwiększonego ruchu w weekend.

Nawet 15 godzin muszą czekać kierowcy, którzy wybiorą przejście Dorohusk-Jagodzin. Przed terminalem granicznym po polskiej stronie oczekuje sznur aut liczący nawet 350 pojazdów. Z drugiej strony - oczekiwany czas na wjazd do Polski to 8 godzin, a kolejka TIR-ów szacowana jest na około 240 aut.

Zobacz także: Polska musi sprowadzać mięso. "Sytuacja podbramkowa"

Kierowcy, którzy zdecydują się dostać do Polski z Ukrainy przez przejście Hrebenne - Rawa Ruska muszą liczyć się z oczekiwaniem trwającym nawet 10 godzin. Na wjazd do Polski oczekuje około 100 aut ciężarowych. Wyjazdy z Polski do Ukrainy odbywają się bez większych utrudnień, a  samochody są odprawiane na bieżąco.

Średnio 13 godzin trzeba czekać na wyjazd z Polski do Białorusi. Na przejściu granicznym Koroszczyn-Kozłowice w kolejce oczekuje około 400 pojazdów, co przekłada się na średni czas oczekiwania wynoszący 13 godzin. Płynnie odbywa się ruch w drugą stronę, z Białorusi do Polski.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie informuje, że kolejki są wynikiem weekendowego piku. Według danych, jakie posiada IAS, w ciągu ostatnich 24 godzin celnicy odprawili 3427 pojazdów ciężarowych na przejściach granicznych w woj. lubelskim. Jest to o 200 pojazdów więcej niż poprzedniej doby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl