Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PAM
|
aktualizacja

Nawet 20 tys. zł dopłaty do remontu. Oto kto może dostać

20
Podziel się:

Do 12 stycznia można jeszcze składać wnioski o dofinansowanie wymiany dachów z materiałów zawierających azbest - poinformowała w poniedziałek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wsparcie skierowane jest bowiem właśnie do rolników.

Nawet 20 tys. zł dopłaty do remontu. Oto kto może dostać
Do 12 stycznia można ubiegać się o wsparcie na wymianę pokryć dachowych wykonanych z azbestu (Adobe Stock, Lucaz80)

Do tej pory do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa napłynęło 23,5 tys. wniosków na kwotę ponad 293 mln zł - poinformowała ARiMR. Jest to drugi nabór o taką pomoc prowadzony w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nadciąga rewolucja. "Będzie ubywało pracy dla ludzi, którzy coś wiedzą" - Piotr Voelkel - Cz.2

Dotacje na wymianę dachu

O pomoc mogą ubiegać się osoby fizyczne podlegające ubezpieczeniu społecznemu rolników lub będące beneficjentami płatności bezpośrednich. Ponadto - jak podała ARiMR - starający się o pomoc powinni mieć numer w ewidencji producentów rolnych i być właścicielami lub współwłaścicielami budynku, na którym planowana jest wymiana pokrycia dachu. Dofinansowanie wynosi 40 zł za m kw., a maksymalna powierzchnia dachu objęta wsparciem to 500 m kw. Maksymalnie można więc dostać 20 tys. zł.

Agencja zaznaczyła, że o pomoc nie mogą się ponownie ubiegać ci, którym przyznano ją w ramach naboru prowadzonego od 17 października do 15 listopada 2022 r. Jak zaznaczono w komunikacie, wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Obecny nabór obejmuje także inwestycje na terenach gmin miejskich. Ułatwieniem ma być m.in. zniesienie obowiązku dołączenia do dokumentów kopii zgłoszenia budowy lub wykonania innych robót budowlanych, zezwoleń lub innych decyzji.

Wniosek tylko do 12 stycznia

Wnioski przyjmowane są do 12 stycznia 2024 r. - wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR. Zainteresowany dofinansowaniem będzie musiał oświadczyć, że dopełni niezbędnych formalności związanych z realizowaną inwestycją we właściwym miejscowo starostwie powiatowym. Na tym etapie można się też ubiegać o przyznanie 50 proc. zaliczki.

W ramach pierwszego naboru wniosków finansowanego z KPO, do agencji wpłynęło 47 tys. wniosków. Za przekazywanie środków na konta beneficjentów odpowiada Polski Fundusz Rozwoju, który wypłacił ponad 150 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(20)
Pawel
3 miesiące temu
Przez wszystkie pseudo dotacje wszystkie materiały i robocizna w górę
Marrs
5 miesięcy temu
Rozmawiałem z człowiekiem, który handlował eternitem razem z ojcem. Jak zabierali z fabryki to się aż kurzyło. Zdrowy do dzisiaj bez podejrzenia o nowotwór.
zxcv
5 miesięcy temu
żadnych dopłat. nie ma i trzeba zapłcić za utylizację i wywiezienie
Rolnik
5 miesięcy temu
Od rolników się odczepcie, mowa o prawdziwych rolnikach. Może pracujący na etatach będą zarabiać 1500 zł miesięcznie - stawki za płody rolne są z 2010 roku. Gdy już wrócicie do tych kwot, to rząd i wam będzie dawał dotacje, na paliwo, na jedzenie, na remont, na opony do samochodu , a i tak to będzie niewystarczające. Nie rozumiem dlaczego tak ktoś pieje przy 40 zł na m2 .Jak średnia stawka wynosi około 100 zł najmniej. Przecież szybko odzyskają to z podatków
podatnik
5 miesięcy temu
Ordynarne zlodziejstwo PODATNIKOW. Dlaczego ja zwykly podatnik bez domu mam swoimi podatkami dotowac remont cudzych posiadlosci ? Rozumiem ze utylizacja azbestu na koszt podatnika jest w takim wypadku nawet obowiazkiem aby stan zdrowia kazdego obywatela byl chroniony. Ale REMONT cudzej posiadlosci kosztem podatkow innego podatnika jest ZLODZIEJSTWEM i OSZUSTWEM innych obywateli.