Trwa ładowanie...
bEKqVAqJ
Notowania
Przejdź na

GUS: pensje rosną. Kiedy zacznie spadać inflacja?

GUS podał, że średnia płaca w firmach wzrosła w lipcu o 8,7 proc. rok do roku. - To pokazuje sytuację na rynku pracy. Polska jest krajem, który w UE ma jedną z najniższych stóp bezrobocia. Zakładam, że dynamika wzrostu wynagrodzeń zacznie trochę hamować, natomiast na pewno pokazuje to siłę polskiej gospodarki - mówił w programie "Money. To się liczy" Łukasz Czernicki, główny ekonomista Ministerstwa Finansów. Z drugiej jednak strony mamy wysoką, pięcioprocentową inflację. Jak długo będzie jeszcze trwał wzrost cen? - Inflacja na pewno zaskoczyła wielu analityków. Ona z jednej strony wynika z tego, jaka jest natura ożywienia popandemicznego: mamy do czynienia z odłożonym popytem, z problemami w łańcuchach dostaw. Jednak mamy też czynniki strukturalne, które mogą z nami pozostać trochę dłużej, jak np. rosnące ceny usług. Zakładamy, że inflacja będzie podwyższona w tym i przyszłym roku. Od 2023 roku powinna maleć - dodał.

0
0
28
Podziel się
Komentarze (28)
zobacz więcej komentarzy (28)
bEKqVAqV
KOMENTARZE
(28)
Sad
2 miesiące temu
Komu rosną pensję??? Może w oświacie ...na zachętę dla młodych prężnych nauczycieli...najniższa krajowa a od stycznia muszą podnieść bo będzie poniżej najniższej krajowej....
szewc
2 miesiące temu
Zwolnić Glapińskiego On nie myśli o gospodarce i przedsiębiorcach tylko wykonuje polecenia rządu.
ssss
2 miesiące temu
Zastanawiam się komu tak pensje rosną. Chyba w przemyśle. Co z budżetówką? Podajcie choć raz o ile PLN wzrosły przez ostatnie 10 lat pensje urzędników?
bEKqVArn
Osa
2 miesiące temu
Niech GUS poda informacje o wzroście zarobków w zakładzch zatrudniających od 1 do 9 pracowników. Bo to co podają to w zakładach pow. 9 pracowników. Bez danych z małych zakładów powyższe dane to wielka fikcja.
Jerzy
2 miesiące temu
Pensje nie rosną. A wymagania i nałożone obowiązki - jak najbardziej.
...
Następna strona