Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Szymański
|
aktualizacja

Polaków czeka cios inflacyjny rzędu aż 42 proc. "Kardynalny błąd NBP"

Jak wyliczał w programie Money.pl Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu, skumulowana inflacja według prognozy Narodowego Banku Polskiego od 2022 do 2025 r. wyniesie blisko 42 proc. To realna cena jaką zapłacimy ze swoich portfeli za długotrwałe tolerowanie przez władze monetarne wysokich poziomów inflacji w Polsce. Wszystko w imię niewywoływania recesji i potencjalnego wzrostu bezrobocia. Zdaniem Jankowiaka jest to jednak "kardynalny błąd" NBP. - W literaturze znajdziemy mnóstwo artykułów mówiących, że dla gospodarki większym kosztem jest tolerowanie wysokich cen, niż krótkotrwałe zmiany dynamiki PKB - mówił i ostrzegał, że taka polityka może skończyć się potencjalnym zagrożeniem już za kilka lat, kiedy ceny się ustabilizują, a Polacy gremialnie ruszą po podwyżki, aby zrekompensować sobie lata wyrzeczeń.

KOMENTARZE
(552)
Polak
rok temu
Jak najszybciej siegnijcie po Tuska bo ojczyzna jest w potrzebie
Xyz
rok temu
Kiedy polski rząd planuje publicznie ogłosić że Polska stała się krajem niewypłacalnym i oficjalnie ogłosić bankructwo kraju?długo zamierzacie ludziom mydlić oczy i jawnie ich okradać przy blisko piędźiesięcio procentowej inflacji?
geodeta
rok temu
Bzdury. Wszystko wroci do normy po Wojnie. Ekonomisci to Barany I lgarze.dzis mamy do czynienia z zaplanowanym I realizowanym globalnym strzyzeniem Matola przez korporacje I banki
Gdzie wasze j...
rok temu
Już wiecie czemu dali sobie podwyżki 60 proc za nasze pieniądze. Ludzie czemu na to pozwalacie i nie protestujecie na ulicach ?
Katolik
rok temu
NIECH TA PANI JANINA GROSS ZNAJOMA KACZYNSKIEGO WEJDZIE DO RADY NBP TEZ , PRZECIEZ TO " OCZYWISTA OCZYWISTOŚĆ " TEN RZĄD DOPROWADZI LUDZI DO SKRAJNOŚCI, NEDZY, GŁODU I BRUDU !!!! TAK WSZYSTKO DROGIE JUZ JEST A CO BĄDZIE DALEJ ??,? JEDEN BÓG WIE
...
Następna strona