Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MWL
|

NBP wyemituje monetę kolekcjonerską "Dziękujemy służbie zdrowia"

62
Podziel się:

Narodowy Bank Polski (NBP) 15 grudnia 2021 r. wprowadzi do obiegu nową, srebrną monetę. Numizmat "Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19" będzie miał nominał 10 zł. Moneta kolekcjonerska zostanie wybita przez Mennicę Polską w nakładzie do 10 tys. sztuk.

NBP wyemituje monetę kolekcjonerską "Dziękujemy służbie zdrowia"
Nowa moneta kolekcjonerska wejdzie do obiegu 15 grudnia 2021 r. (Materiały prasowe, Narodowy Bank Polski)

Na rewersie monety kolekcjonerskiej przedstawiona będzie dłoń lekarza w rękawiczce chirurgicznej, ujmująca dłoń pacjenta. Jak opisuje NBP, umieszczona poniżej wstęga o barwach Rzeczypospolitej Polskiej zostanie wykonana metodą druku UV. Napis na monecie głosi: "Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19".

Na pierwszej linii frontu walki z nieznanym wrogiem, który z dnia na dzień stawał się silniejszy i bezwzględniejszy, stanęli lekarze, pielęgniarki, ratownicy, farmaceuci oraz pozostały personel medyczny i wspomagający. To oni już prawie dwa lata nieprzerwanie prowadzą wojnę z koronawirusem - tłumaczy NBP w komunikacie.

Na awersie numizmatu znajdzie się nominał, wizerunek godła RP, rok emisji oraz napis "Rzeczpospolita Polska". Projektantką nowej monety kolekcjonerskiej jest Urszula Walerzak. Srebrna moneta ma próbę 925/1000, średnicę 32 mm i waży 14,14 g.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(62)
Stanisław
rok temu
Trzeba " Służbie Zdrowia" podziękować za pracę dla zdrowia , nie mylić z ochroną zdrowia personelu medycznego. Medal NBP nie jest moim zdaniem wadliwy. Służba zdrowia to Służba, to przysięga. Ochrona zdrowia to temat, gdzie jest personel pomocmiczy , który się do "służby zdrowia " nie zalicza. Także ja pracując w szpitalu przez ćwierć wieku na szczeblu dyrekcyjnym jako inż nie byłem pracownikiem "służby zdrowia " tylko ochrony zdrowia. Między służbą a ochroną zdrowia jest zasadnicza różnica. Pan prof Bralczyk pewnie o tym wie. MEDAL NBP DLA SŁUŻBY ZDROWIA jest moim zdaniem bezbłędny. Stanisław.
więcej
rok temu
Tak się zastanawiam, jak część lekarzy składała przysięgłe Hipokratesa, a jaka śluby hipokryzji.
.I..
rok temu
Za co?
niewolnik
rok temu
Hasło NBP "dbamy o bezpieczeństwo finansowe Polaków", rzeczywistość: przy oficjalnej inflacji 7,7% i stopach 1,5% Polacy są okradani przez państwo 6,2% rocznie
pytamy.online
rok temu
A kiedy "Dziękujemy Jarosławowi"?
...
Następna strona