Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet w polsce
18.05.2011 11:47

Blokowanie stron www. Internauci u premiera

Blokowanie stron internetowych czy kwestia obowiązku przechowywania informacji o połączeniach telekomunikacyjnych - to niektóre z tematów rozmowy przedstawicieli środowisk internautów Donaldem Tuskiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lincolnrogers/Dreamstime.com)

Blokowanie stron internetowych czy kwestia obowiązku przechowywania informacji o połączeniach telekomunikacyjnych - to niektóre z tematów rozmowy przedstawicieli środowisk internautów z premierem Donaldem Tuskiem.

To kolejne spotkanie mające na celu wypracowanie odpowiednich przepisów dotyczących funkcjonowania internetu w Polsce.

Jakub Śpiewak z Fundacji Kidprotect wyjaśnia, że chce rozmawiać z premierem przede wszystkim o kwestii blokowania stron zawierających treści pedofilskie. Zdaniem Śpiewaka, pomysł rządu, by blokować takie strony, nie rozwiązuje problemu pedofilii ani jej nie jest sposobem na jej przeciwdziałanie. - _ To tak jak zamiatanie kurzu pod dywan, by posprzątać pokój, ale w takiej sytuacji porządku nie będzie _ - podkreślał Jakub Śpiewak.

Józef Halbersztadt ze Stowarzyszenia Internet Society Poland zwraca uwagę na kwestie retencji, czyli przechowywania danych. Jego zdaniem, w Polsce nie powinno gromadzić się danych internetowych i telekomunikacyjnych dotyczących każdego obywatel,a a ewentualną retencją danych mogłyby się zajmować służby specjalne, ale tylko w uzasadnionych przypadkach.

Z kolei Jarosław Lipszyc z Fundacji Nowoczesna Polska powiedział przed spotkaniem z premierem, że bardzo ważną, na razie nierozwiązaną sprawą jest kwestia dostępu do informacji publicznych.

Przedstawiciele środowisk interanutów będą chcieli poruszyć również kwestię regulacji mediów internetowych oraz sprawę odpowiedzialności pośredników za publikowane w internecie treści.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t139067.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;kontra;internauci;jest;sledztwo,90,0,830298.html) Sikorski kontra internauci. Jest śledztwo Szef MSZ Radosław Sikorski uznał, że antysemickie treści na forach podważają wizerunek Polski w świecie. Również jego wizerunek. Prokuratura już poszukuje antyżydowskich internautów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t87169.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/boni;firmy;nie;umieja;korzystac;z;internetu,196,0,827332.html) Boni: Firmy nie umieją korzystać z internetu Szef zespołu doradców premiera uważa, że polscy przedsiębiorcy nie umieją w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje cyfryzacja i globalna sieć.
Tagi: internet w polsce, internet, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, IAR, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz