Notowania

internet
14.04.2009 13:08

Co drugi Polak to internauta

Z sieci korzysta 14,5 miliona Polaków. Przeważnie codziennie, częściej w domu niż w pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/DPA)

Z ostatniej fali badania NetTrack, realizowanego od grudnia do lutego przez MillwardBrown SMG/KRC wynika, że statystyczny polski internauta to trzydziestolatek ze średnim wykształceniem, który łączy się z siecią z domu, przez sztywne łącze. Z internetu korzysta codziennie i ma w tym ponad 5-letnie doświadczenie.

14 456 947 *czyli *48 procent dorosłych Polaków korzystało z sieci od grudnia do lutego. Trzy miesiące wcześniej grupa internautów w Polsce liczyła 14 184 795 osób. Internautek i internautów jest tyle samo - po 50 procent.

MillwardBrown SMG/KRC

Co ciekawe z 23,7 do 22,7 procent w porównaniu z poprzednim badaniem, realizowanym od września do listopada ubiegłego roku, spadł odsetek polskich internautów, którzy z sieci korzystają w pracy. Za to dwukrotnie - z 0,7 do 1,4 procent - wzrosła grupa osób które do korzystania internetu używają telefonu komórkowego.

Jako ciekawostkę można odnotować również fakt, że nieznacznie spadła deklarowana popularność łącz szerokopasmowych - z 77 do 76,3 procent. Jednocześnie z badania wynika, że więcej osób niż poprzednio korzysta z modemów telefonicznych. W listopadzie odsetek wynosił 2,6 procent, w lutym już 3,3 procent.

Tagi: internet, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, e-biznes
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz