Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu
PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu

Miniaturowe miasto przyszłości. Tam planują je zbudować

Miniaturowe miasto przyszłości. Tam planują je zbudować

Fot. Taxiarchos228/wikipedia.de/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons

Miasto przyszłości, naszpikowane czujnikami i szybkim internetem? Co jeszcze tam znajdziemy? Firma Sidewalk Labs próbuje znaleźć odpowiedź na te pytania. W tym celu spółka planuje zabudowę niewielkiej części Toronto.

Takie wyzwanie stawiają sobie szefowie firmy Sidewalk Labs należącej do spółki matki Google, czyli Alphabetu - podaje next.gazeta.pl. Największym jest dotychczasowym projektem jest Link NYC, sieć 400 kiosków internetowych w Nowym Jorku.

Teraz spółka interesuje się zabudową skrawka terenu w Toronto. Jak podaje Bloomberg spółka w tym celu złożyła wniosek o zabudowę około 12 akrów w dzielnicy tego ogromnego miasta w Kanadzie. Firma ma w planach budowę dzielnicy miasta, które będzie stworzone zgodnie z zasadami innowacyjności. Ma ono być naszpikowane czujnikami, szybkim internetem i posiadać własny system transportu, złożony m.in. z wymienialnych rowerów miejskich. Firma wcześniej prowadziła podobne rozmowy z władzami Detroit oraz Denver.

Co na to władze Toronto?

Spółka Waterfront Toronto odpowiada za projekt zmian w tej części miasta i rewitalizację 2000 hektarowej działki. Jednak na razie odmawia komentarza w tej sprawie. Oficjalne stanowisko zostanie ogłoszone wraz z przedstawieniem partnera miasta dla projektu Quayside. Podobno ma on być platformą testową dla nowych technologii w miastach, czymś co będzie można wykorzystać w przyszłości w innych metropoliach na świecie. Na razie pewne jest tylko przeznaczenie terenu, które zostało ujawniono w procedurze przetargowej.

Toronto szybko się rozrasta, rosną ceny nieruchomości, dlatego władze miasta patrzą łaskawym okiem na wykorzystanie nowinek technologicznych.


google, technologie, kanada, miniaturowe miasto przyszłości
Czytaj także
Polecane galerie
Szymon
2017-05-12 12:53
Nwo coraz bliżej