Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
film
13.09.2012 09:00

Indonezja żąda od YouTube'a zablokowania antyislamskiego filmu

Władze Indonezji, w której mieszka największa liczba muzułmanów na świecie, zażądały od portalu YouTube zablokowania treści.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gruntzooki/CC/Flickr)

*Władze Indonezji, w której mieszka największa liczba muzułmanów na świecie, zażądały w czwartek od portalu YouTube zablokowania antyislamskiego filmu, który wywołał antyamerykańskie nastroje w Libii i Egipcie. *

_ - Żądamy od YouTube'a wycofania ze swojej strony filmu wideo Innocence of Muslims (Niewinność muzułmanów) _ - powiedział agencji AFP rzecznik indonezyjskiego ministerstwa ds. informacji i komunikacji Gatot Dewa Broto.

_ - Nie ulega wątpliwości, że film ten jest obraźliwy dla religii; zbulwersował on indonezyjskich muzułmanów. Nie życzymy sobie, aby ktokolwiek czuł się przez niego sprowokowany i aby doszło tu (w Indonezji) do jakichkolwiek aktów przemocy _ - dodał, nawiązując do zamieszek w libijskim Bengazi.

ZOBACZ FRAGMENT KONTROWERSYJNEGO FILMU:

W wyniku ataku rozwścieczonego tłumu na konsulat USA w Bengazi zginęło czterech amerykańskich dyplomatów, w tym ambasador. Z kolei w stolicy Egiptu Kairze od wtorku przed ambasadą USA protestują setki Egipcjan przeciwko nakręconemu w USA filmowi, obrażającemu proroka Mahometa.

Rzecznik dodał, że obecnie indonezyjskie władze rozmawiają z kierownictwem YouTube'a na temat wstrzymania emisji filmu. _ Sądzimy, że będą z nami współpracować _ - wskazał. Portal YouTube poinformował w środę, że ograniczył dostęp do filmu w Libii i Egipcie.

Dwugodzinny film przedstawia Mahometa jako oszusta i nieodpowiedzialnego kobieciarza, który aprobował molestowanie seksualne dzieci. Na YouTube dostępny jest kilkunastominutowy fragment filmu.

Władzom Indonezji udało się w 2008 r. na jakiś czas zablokować rozpowszechnianie krótkometrażowego antyislamskiego filmu wideo pt. _ Fitna _, autorstwa prawicowego populisty holenderskiego Geerta Wildersa. Wilders przedstawił w nim islam jako _ krwiożerczą ideologię terrorystyczną _, a Koran opisał jako _ faszystowski _.

Na polecenie rządu w Dżakarcie przez jakiś czas operatorzy internetowi w Indonezji blokowali dostęp do popularnego serwisu YouTube, który emitował fragmenty _ Fitny _. Blokadę jednak zniesiono po licznych odwołaniach użytkowników internetu.

Indonezja jest największym krajem muzułmańskim na świecie; Muzułmanie stanowią tam około 90 proc. z liczącej 240 mln populacji.

Czytaj więcej w Money.pl
W Egipicie może zawrzeć już za chwilę Muzułmanie są przeciwni jakiemukolwiek przedstawianiu wizerunków proroka Mahometa.
"Atak na Amerykanów był zaplanowany". To Al Kaida? Trwa wyjaśnianie okoliczności ataku na ambasadę w Libii. Do zamieszek doszło też w Kairze.
Tagi: film, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, e-biznes
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz