Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Internet w Polsce. Rośnie liczba aktywnych internautów

0
Podziel się:

Jeszcze dziesięć lat temu niespełna co piąty badany przynajmniej raz w tygodniu korzystał z sieci.

Internet w Polsce. Rośnie liczba aktywnych internautów
(lisapics/iStockphoto)

Ponad połowa Polaków korzysta regularnie z internetu - wynika z raportu CBOS. Jeszcze dziesięć lat temu niespełna co piąty badany przynajmniej raz w tygodniu korzystał z sieci www.

Znacznie częściej po internet sięgają ludzie młodzi. W przedziale wiekowym 18-24 lata z internetu korzysta 93 procent badanych. Z wiekiem te liczby maleją, a w przedziale 65+ do korzystania z internetu przyznaje się co dziesiąty badany. Podobna zależność występuje jeśli wyniki badań zestawić z wykształceniem. Wśród osób z wykształceniem podstawowym tylko co piąty badany sięga po internet, wśród osób z wyższym wykształceniem jest to 94 procent.
W zestawieniu zawodów i grup społecznych, zdecydowanie najczęściej po internet sięgają uczniowie i studenci. Według deklaracji jest to 100 procent badanych.

Spośród kadry kierowniczej, tylko 2 procent nie ma styczności z siecią, a wśród pracowników administracyjno-biurowych tylko 8 procent. Najmniejszy odsetek internautów występuje wśród emerytów, rencistów i rolników. Mniej więcej co piąty badany z tych grup ma styczność z internetem.

Najczęściej korzystamy z internetu w domu - 97 procent i w pracy 45 procent. Z kawiarenek internetowych korzysta tylko 2 procent badanych.

Czytaj więcej w Money.pl
Tam hakerzy są bardzo mile widziani Rusza konkurs dla programistów, którzy chcieliby stworzyć aplikacje służące do zgłębiania największej europejskiej biblioteki cyfrowej - Europeany.
Kongresmeni przestraszyli się internautów? Są nowe decyzje w sprawie ustaw, przewidujących karanie dostawców internetu tolerujących piractwo.
internet
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)