Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
12.04.2005 09:00

MATRIX.PL pierwszym partnerem firmy KXEN w Polsce

MATRIX.PL SA - producent i dostawca specjalistycznego oprogramowania oraz usług informatycznych dla biznesu - podpisał umowę partnerską z firmą KXEN, światowym producentem oprogramowania analitycznego. W ramach współpracy MATRIX.PL, jako pierwsza firma na polskim rynku, uzyskała prawo do sprzedaży, sublicencjonowania i serwisu pogwarancyjnego produktów KXEN.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rozwiązania analityczne, służące do prognozowania zdarzeń gospodarczych i identyfikacji wzorców występujących w badanych zjawiskach biznesowych, znajdują głównie zastosowanie w telekomunikacji, bankowości i ubezpieczeniach oraz sieciach handlu detalicznego. Oprogramowanie analityczne firmy KXEN opiera się na przełomowym know-how z dziedziny matematyki - Statistical Learning Theory - opracowanych przez amerykańskiego analityka rosyjskiego pochodzenia Vladimira Vapnika. Architektura narzędzi analitycznych KXEN umożliwia znaczne przyśpieszenie procesu prognozowania oraz ułatwia integrację platformy hurtowni danych z systemami wspierającymi działania operacyjne w przedsiębiorstwie. Takie podejście pozwala użytkownikom na skoncentrowanie się na rozwiązywaniu problemów biznesowych, w znacznym stopniu automatyzując procesy: przygotowania danych, tworzenia modeli statystycznych oraz ich wdrożenia operacyjnego.

Systemy analityczne służą do prognozowania zdarzeń gospodarczych (np. prawdopodobieństwo odejścia klienta, wykrywania nadużyć) oraz do identyfikacji wzorców występujących w badanych zjawiskach biznesowych (np. do segmentacji klientów, określanie wartości klienta LTV - Life Time Value). Jednym z podstawowych obszarów, w których znajdują zastosowanie rozwiązania data-mining, jest marketing i sprzedaż, gdzie tego typu analizy wspomagają procesy planowania akcji cross- i up- sellingowych oraz zwiększania efektywności pozyskania klientów. Analizy statystyczne są stosowane także w obszarze finansów m.in. do optymalizacji procesu windykacji należności czy oceny ryzyka.

'Dzięki rozszerzeniu naszych kompetencji o kolejne, sprawdzone na świecie narzędzia analityczne, zyskujemy dużą elastyczność w doborze rozwiązań Business Intelligence oferowanych naszym klientom z sektorów telekomunikacyjnego, bankowego i ubezpieczeniowego oraz handlu detalicznego. Rozwiązanie firmy KXEN, dzięki swej otwartej architekturze w idealny sposób integruje się z takimi platformami budowy hurtowni danych jak: Teradata, Oracle, czy SQL Server' - mówi Bogumił Kamiński, z-ca dyrektora Pionu Rozwiązań IT w MATRIX.PL.

'MATRIX.PL jest pierwszym na polskim rynku dostawcą rozwiązań firmy KXEN. Kolejne rozszerzenie sieci partnerów-dystrybutorów potwierdza, że przykładamy ogromną wagę do rozwoju naszej działalności w skali globalnej. Cieszymy się z możliwości wejścia na polski rynek i liczymy, że współpraca z wiodącym dostawcą rozwiązań Business Intelligence - firmą MATRIX.PL - zaowocuje wieloma wdrożeniami naszego produktu' - mówi Bruno Delahaye, Wiceprezes, Dyrektor Operacyjny Regionu EMEA firmy KXEN.

http://www.matrix.pl

Tagi: internet, wiadomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
ebiznes.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz