Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Microsoft daje 45 mld dolarów za Yahoo!

0
Podziel się:

Jeśli umowa dojdzie do skutku, wstrząśnie rynkiem internetowym - prognozuje CNN.

Microsoft daje 45 mld dolarów za Yahoo!
(PAP / EPA)

Gigant z Redmond za przejęcie jednego z najpopularniejszych na świecie portali oferuje 44,6 miliarda dolarów. Za jedną akcję Yahoo! gotów jest zapłacić 31 dolarów, czyli o 62 procent więcej niż ich wczorajszy kurs. Akcjonariuszom Yahoo! Microsoft proponuje gotówkę lub równowartość w postaci własnych akcji.

Informacja wywołała zamieszanie wśród inwestorów. Przed otwarciem amerykańskiego parkietu zlecenia na akcje Yahoo! osiągały wartość o ponad 60 procent wyższą, niż wczorajszy kurs na zamknięciu - podaje CNN. W górę poszła większość indeksów na świecie. Wzrost zanotowały również akcje na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Yahoo! od dłuższego czasu ma kłopoty. Planował zwolnić nawet 2 tysiące osób, by do minimum ograniczyć koszty. Od końca 2005 roku cena akcji Yahoo! Inc. spadła aż o 50 procent.

Microsoft chce sfinalizować transakcję w drugiej połowie 2008 roku. Łącząc siły z Yahoo! planuje zagrozić niekwestionowanemu liderowi na lukratywnym rynku wyszukiwarek internetowych - Google Inc.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)