Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oracle Polska podsumowuje i planuje

0
Podziel się:

Polski oddział koncernu Oracle przedstawił wyniki finansowe oraz podsumowanie minionego, 2001 roku. Zaprezentowane zostały także plany firmy na rok bieżący.

Zgodnie z przedstawionymi danymi Oracle Polska w 2001 zanotował znaczący wzrost obrotów - zwłaszcza w sprzedaży aplikacji wchodzących w skład systemu Oracle E-Business Suite. Całkowite obroty firmy, na które składa się sprzedaż oprogramowania i usług oraz przychody operacyjne i finansowe, wyniosły 270,1 mln PLN. Udział sprzedaży licencji w całkowitych przychodach ze sprzedaży wyniósł 86%.

Polski oddział międzynarodowego koncernu w minionym roku zatrudnił 15 specjalistów. Udział Oracle w całym polskim rynku oprogramowania na zakończenie 2001 roku wynosił ponad 11%, natomiast w dziale relacyjnych baz danych firma zajmowała pierwsze miejsce opanowując 46% rynku.

W 2002 roku polski oddział Oracle duże nadzieje wiąże z Oracle9i - najnowszym wydaniem platformy aplikacyjnej, która integruje w sobie zarówno bazę danych, jak też serwer internetowy i narzędzia programistyczne. Jest to ujednolicone technologicznie, kompletne rozwiązanie klasy 'middleware', które pozwala stworzyć i umieścić w internecie aplikacje biznesowe o dużym stopniu komplikacji. Doskonałym przykładem takiego systemu jest uruchomiony w 2001r. zintegrowany system informacyjny Policji KSIP oraz aplikacja obsługująca Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Inny produkt, do którego Oracle przywiązuje szczególną wagę w nowym roku, jest system nauczania na odległość, Oracle iLearning. Jego istotą jest prowadzenie kursów indywidualnie dla każdego uczestnika, który uczy się sam, posługując się komputerem osobistym wyposażonym w przeglądarkę. Oracle udostępnił usługę e-nauczania w systemie dzierżawienia zasobów przechowywanych na odległym serwerze; w modelu takim organizacja wykupuje abonament uprawniający kursantów do łączenia się z centrum edukacyjnym w dowolnym, wybranym przez nich momencie i na dowolny czas nauki, dopasowany do aktualnych możliwości ucznia. Od kwietnia 2002 iLearning będzie dostępny także w wersji produktowej, możliwej do implementacji w siedzibie klienta.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)