Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel w internecie
07.05.2013 07:24

Podatek od sprzedaży w internecie w USA

Senat uchwalił Ustawę o sprawiedliwości rynkowej. Nakłada ona na sklepy internetowe obowiązek pobierania podatku

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Sklepy internetowe w Stanach Zjednoczonych mogą utracić uprzywilejowaną pozycję. Amerykański senat uchwalił ustawę o opodatkowaniu zakupów w internecie.

Nowe przepisy mają uratować tradycyjne sieci handlowe.W USA zakupy w internecie nie są obłożone podatkiem od sprzedaży, o ile sklep znajduje się w innym stanie niż ten, w którym mieszka klient. Dzięki temu kupujący mogą zaoszczędzić od 1 do 10 proc.

W ostatnich latach coraz więcej Amerykanów robiło zakupy online. Niektórzy chodzili do tradycyjnych sklepów obejrzeć produkt po czym zamawiali go w internecie.

Aby wyrównać szanse amerykański senat uchwalił tak zwaną _ Ustawę o sprawiedliwości rynkowej _. Nakłada ona na sklepy internetowe obowiązek pobierania podatku, o ile ich sprzedaż do innych stanów przekracza milion dolarów. Podatki te mają trafiać do gmin i stanów, z których pochodzi klient.

Przeciwnicy ustawy będą starali się zablokować ją w Izbie Reprezentantów. Ich zdaniem nowy system będzie zbyt skomplikowany i doprowadzi do bankructwa niewielkie sklepy internetowe. Eksperci przewidują jednak, że ustawa zostanie przyjęta przez Kongres i trafi na biurko prezydenta Obamy, który prawdopodobnie ją podpisze.

Czytaj więcej w Money.pl
Miliony zagrożeń w internecie. Jest raport Najczęściej chodzi o rozsyłany spam i działania botnetów, czyli sieci komputerów kontrolowanych przez cyberprzestępców.
Szał na zakupy przez Internet. Co kupujemy? W internecie można kupić dowolne produkty - od jedzenia po samochód - i z roku na rok Polacy kupują coraz częściej siedząc przed komputerem. Zdaniem ekspertów, najbliższe lata będą stały pod znakiem m-commerce, czyli zakupów za pomocą smartfona czy tabletu.
Tagi: handel w internecie, internet, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz