Notowania

internet
14.12.2009 06:58

Policja bez decyzji sądu będzie śledzić w sieci?

Służby bez decyzji sądu mogły zażądać od operatora danych użytkowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Extra Ketchup/CC/Flickr)

Policja i inne służby będą mogły praktycznie poza jakąkolwiek kontrolą nadzorować aktywność użytkowników internetu.

Takie prawo da im jeden z przepisów nowelizacji ustawy hazardowej. Rząd chce - przy okazji walki z e-hazardem - by wszystkie służby bez decyzji sądu mogły zażądać od operatora internetowego dostępu do danych użytkowników - informuje _ Dziennik Gazeta Prawna. _

W ten sposób dowiedzą się bez problemu, z jakich usług drogą elektroniczną użytkownicy korzystają. Nie będzie tu miało znaczenia, czy prowadzone jest postępowanie, czy nie - w projekcie zapisano, że może to być działanie w celu zapobiegania przestępstwom - donosi gazeta.

Zmiany mają objąć również ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Ich swoboda może zostać ograniczona, jeżeli jest to niezbędne ze względu na przykład na ochronę zdrowia i moralności publicznej - czytamy w dzienniku.

    * **ZOBACZ TAKŻE:**
    * [ Eurostat: Liczba internautów w Polsce wzrosła ]( http://manager.money.pl/news/artykul/eurostat;liczba;internautow;w;polsce;wzrosla,242,0,565234.html )
    * [ E-sklepy nie chronią klientów ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/e-sklepy;nie;chronia;klientow,243,0,564723.html )
    * [ Europarlament przyjął pakiet telekomunikacyjny ]( http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/europarlament;przyjal;pakiet;telekomunikacyjny,15,0,560399.html )
Tagi: internet, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, e-biznes, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz