Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
02.10.2006 13:27

Polska jest .eu-liderem

Po blisko sześciu miesiącach od rozpoczęcia otwartej rejestracji domen .EU, Polska jest liderem w Europie Środkowo -Wschodniej pod względem liczby tych domen.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po blisko sześciu miesiącach od rozpoczęcia otwartej rejestracji domen z rozszerzeniem .eu. Polska jest liderem w Europie Środkowo -Wschodniej pod względem liczby tych domen.

Polskie firmy i osoby prywatne zarejestrowały już ponad 58 tys. adresów unijnych. Zdaniem ekspertów ten sukces był do przewidzenia i to z wielu powodów. "Po pierwsze, Polska jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się technologicznie państw unijnych. Po drugie, polski boom na domeny, trwający od 3-4 lat, spowodował szybkie znikanie dobrych nazw domen. A po trzecie, rolę odegrała tu ekspansja rodzimych przedsiębiorców do krajów Unii" - tłumaczy Marcin Majerek z firmy Domeny.pl, rejestratora domen .EU w Polsce.

Drudzy w naszej części Europy, Czesi, zarejestrowali 41 tys. domen unijnych, Węgrzy - 18,5 tys., a Słowacy - 9 tys. "Polacy stają się w pełni świadomym społeczeństwem informacyjnym. To dobrze dla społeczeństwa i naszej gospodarki, która jest coraz bardziej globalna i "informatyczna"" - przekonuje Marcin Majerek. W całej Europie generalnie funkcjonuje już ponad 2,1 mln adresów z końcówką .eu.

Tagi: internet, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, e-biznes
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz