Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.02.2006 00:02

Raport 3razy4 PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Od początku 2006 roku firma PRESS-SERVICE rozpoczyna publikację raportów przedstawiających zestawienie 3 najważniejszych wydarzeń i osób w 4 kategoriach. Raport prezentuje obszary i tematy, w których media w Polsce wykazują największe zainteresowanie, a ranking wskazywać będzie na najbardziej popularne wydarzenie, polityka, sportowca i biznesmena w danym miesiącu. O pozycji w zestawieniu decyduje ilość informacji prasowych, jaka ukazała się na dany temat w analizowanym okresie.

Podziel się
Dodaj komentarz

W miesiącu styczniu w firmie PRESS-SERVICE zgromadzono 87 384 artykuły, które zostały napisane przez 10 766 dziennikarzy. W artykułach zostało wymienionych 7 313 znanych osób, przede wszystkim ze świata polityki sportu i biznesu, a także 19 975 różnego rodzaju firm i instytucji. Na tej podstawie przygotowano ranking 3x4, który przedstawia się następująco:

Wydarzenie miesiąca
1 Atak mrozów w Polsce
2 Sytuacja w polskim rządzie
3 Wielka Orkiestra (WOŚP)

Sportowiec miesiąca
1 Paweł Janas
2 Adam Małysz
3 Robert Kubica

Polityk miesiąca
1 Kazimierz Marcinkiewicz
2 Lech Kaczyński
3 Jarosław Kaczyński

Biznesmen miesiąca
1 Jan Kulczyk
2 Ryszard Krauze
3 Lew Rywin

Zdecydowanie największą popularnością w prasie w miesiącu styczniu cieszyli się politycy, wśród których faworytem okazał się Premier Kazimierz Marcinkiewicz. Imię i nazwisko premiera ukazało się w 2 114 artykułach. Za nim plasuje się: Prezydent Lech Kaczyński, o którym pisano 1 774 razy oraz Jarosław Kaczyński z liczbą 1 265 publikacji.

Choć analiza wskazuje, że temat polityki jest tematem najważniejszym, to w styczniu krytykowane i z zaciekawieniem śledzone życie polityczne, zostało zepchnięte w prasie na dalszy plan przez dotyczące nas wszystkich zjawisko meteorologiczne- mrozy.

Od początku roku 2006 media nie pozostały obojętne wobec spraw społecznych. Niezmiennie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odnotowała w nich wyraźnie swoją obecność. Akcja społeczna, która trwa zaledwie 1 dzień, a przynosi pomoc wielu dzieciom, zdominowała prasę na przestrzeni całego stycznia na tyle, by zająć trzecie miejsce w kategorii: wydarzenie miesiąca, z liczbą artykułów 2066. Ponadto główny organizator i ojciec Wielkiej Orkiestry, Jerzy Owsiak, w miesiącu styczniu został prawdziwym bohaterem prasy, wyprzedzając wszystkich biznesmenów i sportowców. Odnotował bowiem na swoim koncie aż 461 artykułów.
http://www.press-service.com.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
ebiznes.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz