Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
haker
18.02.2011 06:06

Tracą 27 mld funtów rocznie. Przez kogo?

Takie są skutki cyberprzestępczości w Wielkiej Brytanii. Wynika z najnowszego raportu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lincolnrogers/Dreamstime.com)

*Takie są skutki cyberprzestępczości dla brytyjskiej gospodarki - wynika z najnowszego raportu. *

Szacunkowe dane zostały opublikowane po raz pierwszy. Pochodzą z opracowania przygotowanego na zlecenie rządu w Londynie._ BBC _ podkreśla, że to ostrożne szacunki. Rzeczywiste koszty mogą być znacznie wyższe.

Kto najbardziej traci na cyberprzestępczości? Według autorów opracowania aż 21 mld funtów to straty firm. 2,2 mld funtów obciąża administrację rządową. A 3,1 mld funtów to straty zwykłych obywateli.

Minister ds. bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii Pauline Neville-Jones podkresla, że rząd jest zdeterminowany, by współpracować z przedsiębiorcami w celu lepszej obrony przed groźnym i kosztownym zjawiskiem. Jej zdaniem obecnie cyberprzestępcy są _ nieustraszeni, bo sądzą, że nie da się ich złapać _.

Szef Komisji Europejskiej mówi o potrzebie obrony przed cyberatakami (EUXTV, ang.):

Brytyjski serwis podkreśla, że w rozwiązaniu problemu nie pomaga fakt, że wiele firm z powodu obaw o utratę reputacji, nie chce przyznawać się, że padło ofiarą ataku. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron spotkał się z szefami największych firm, m.in,: HSBC, Tesco i Britisjh Airways. Przekonywał ich, by potraktowali problem bardziej poważnie.

Wielka Brytania zamierza przecznaczyć 650 mln funtów w ciągu czterech lat na walkę z cyberpzestępczością.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/hakerzy;z;chin;atakuja;usa;tajwan;,17,0,769297.html) Hakerzy z Chin atakują: USA, Tajwan... Hakerzy skradli poufne informacje o firmach naftowych w krajach zachodnich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t39453.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/grozne;wlamanie;do;sieci;msz;w;londynie,183,0,766647.html) Groźne włamanie do sieci MSZ w Londynie Chiński wywiad przeniknął do systemu komputerowego brytyjskiego Foreign Office.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t91679.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pakt;muszkieterow;z;nato;przeciw;hakerom,213,0,685013.html) Pakt muszkieterów z NATO przeciw hakerom Nowa strategia ma przygotować Sojusz do obrony przed cyberatakami.
Tagi: haker, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz