Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tysiące stron na rosyjskiej "czarnej liście"

0
Podziel się

Obrońcy praw człowieka twierdzą, że w wielu przypadkach ustawa o kontroli internetu jest nadużywana.

Tysiące stron na rosyjskiej "czarnej liście"
(AP/Fotolink/East News)
bDIImzCJ

Siedem i pół tysiąca stron internetowych trafiło na _ czarną listę _ rosyjskich służb specjalnych. Zgodnie z ustawą obowiązującą od ubiegłego roku na listę zakazanych stron wpisywane są te, które zawierają: dziecięcą pornografię, treści ekstremistyczne albo szkodliwe dla państwa.

Jak wyliczyli eksperci z rosyjskiej Ligi Bezpiecznego Internetu, co miesiąc na _ czarną listę _ wpisywanych jest około tysiąca stron. Do tej pory na stałe zablokowano dostęp do 214 stron i portali.

Swoje zastrzeżenia do treści publikowanych w internecie może wnieść każdy użytkownik. Wystarczy zgłosić pretensje na stronie _ zapriet - info.ru _. Obrońcy praw człowieka twierdzą, że w wielu przypadkach ustawa o kontroli internetu jest nadużywana. Niedawno skrytykowała rosyjskie przepisy szefowa departamentu wschodniego Human Rights Watch - Rachel Danber.

bDIImzCL

W jej opinii ustawy: o cenzurze internetu, ochronie tajemnicy państwowej i finansowaniu organizacji pozarządowych naruszają wolności obywatelskie. Kilka dni temu głośnym echem w Rosji odbiło się zablokowanie dostępu do najpopularniejszego portalu społecznościowego WKontakcie.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/m200293.jpg ) ] (http://tech.money.pl/czarna-lista-stron-internetowych-tego-chca-rosjanie-0-1130450.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Powstanie czarna lista stron internetowych? Głównym argumentem zwolenników pomysłu jest wiara w jego efektywność, w zredukowanie treści negatywnych i możliwość ochrony dziecięcych użytkowników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/m86130.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;wprowadzaja;nowy;system;kontroli,5,0,1265157.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosjanie wprowadzają nowy system kontroli Na przejściach z obwodem kaliningradzkim rosyjskie służby graniczne wprowadzają nowy system elektronicznej rejestracji pojazdów i testują wspólne odprawy celne i paszportowe.
bDIImzDm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)