Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wsiąść do pociągu z internetu

0
Podziel się:

Niemieckie koleje planują wejść w e-commerce B2C i uruchomić sprzedaż biletów przez internet. Klienci będą mogli kupować bilety na firmowej stronie przewoźnika jeszcze w tym roku.

bEJasOWJ

Niemieckie koleje planują wejść w e-commerce B2C i uruchomić sprzedaż biletów przez internet. Deutsche Bahn (DB) poinformowały, że klienci będą mogli kupować bilety na firmowej stronie przewoźnika jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej 1 listopada.

DB nie chcą ujawnić, z jakich technologicznych rozwiązań korzysta przy tworzeniu platformy handlowej i jak będzie odbywał się sam proces wyboru taryfy i kupna biletu. Istnieją dwie możliwości - złożenie zamówienia przez klienta, płatność online i wydruk biletu w domu na drukarce lub odbiór zapłaconego biletu w okienku kasowym na dworcu.

Internet nie jest dla DB niczym nowym. Od jakiegoś już czasu działa w sieci system automatycznej rezerwacji i kupna biletu - Surf&Rail. Jego możliwości są jednak znacznie bardziej ograniczone niż w planowanym systemie obejmującym wszystkie rodzaje biletów i wszystkie taryfy.

bEJasOXm
turystyka
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)