Notowania

wiadomości
30.08.2011 07:45

Będzie sposób na loterie SMS

Koniec z namolnymi wiadomościami SMS, namawiającymi nas do udziału w płatnych konkursach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aksoys/Dreamstime)

Koniec z namolnymi wiadomościami SMS, namawiającymi nas do udziału w płatnych konkursach. Operatorzy komórkowi będą mieli obowiązek blokowania na żądanie abonenta zarówno przychodzących, jak i wychodzących połączeń oraz wiadomości z numerami premium.

Chodzi zwłaszcza o drogie SMS-y, często podstępnie wciągające do kosztownych gier, loterii i konkursów. Nowelizację prawa telekomunikacyjnego przygotowały wspólnie Urząd Regulacji Elektroniki oraz ministerstwo infrastruktury. Przepisy, które wczoraj trafiły do sejmowej komisji infrastruktury, są odpowiedzią na falę SMS-ów, którymi w ostatnim czasie wyjątkowo nękani są Polacy - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Jak szacują firmy z branży, w tym roku wartość rynku wiadomości premium może wynieść nawet miliard złotych. Problem w tym, że część tych pieniędzy firmy zarabiają nieuczciwie, często narażając klientów na kolosalne rachunki telefoniczne.

Nowelizacja, która trafiła do Sejmu jako projekt poselski ma ukrócić nieuczciwe praktyki nadawców i operatorów. Oprócz możliwości całkowitego zablokowania SMS-ów premium zakłada, że za każdym razem abonent będzie informowany o cenie wiadomości i firmie obsługującej usług -ę pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Czytaj więcej o rynku telekomunikacyjnym w Polsce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t89830.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/ceny;polaczen;telefonicznych;zrownaja;sie,203,0,872395.html) Ceny połączeń telefonicznych zrównają się Wiceminister infrastruktury - Magdalena Gaj uważa, że w dłuższym terminie będą się zrównywać. Będą także spadać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t12354.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/operatorzy;nie;chca;zeby;siec;byla;darmowa,109,0,867949.html) Operatorzy nie chcą, żeby sieć była darmowa Operatorzy telekomunikacyjni krytykują darmowy internet udostępniany w niektórych gminach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t89830.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kara;dla;tpsa;uderzy;w;jej;akcje,82,0,859474.html) Kara dla TPSA uderzy w jej akcje Komisja Europejska nałożyła na firmę grzywnę w wysokości 127,5 miliona euro za działanie na niekorzyść konkurencji.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, telekomunikacja, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz