Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orzeł i Tejkowski wrócą do zarządu TVP?

0
Podziel się:

Dziś o północy upływa termin ich zawieszenia. Mieli już dziś pojawić się w pracy.

Orzeł i Tejkowski wrócą do zarządu TVP?
(Radosław Drożdżewski<br>(Zwiadowca21)/GNU/Wikipedia)

W ocenie rzecznika telewizji publicznej, dziś o północy upływa termin zawieszenia dwóch członków zarządu TVP SA: Romualda Orła i Przemysława Tejkowskiego.

Według nieoficjalnych informacji zawieszeni członkowie zarządu mieli dziś pojawić się w pracy, jednak dotąd nie ma informacji, aby któryś z nich wchodził do siedziby zarządu TVP. Pełniący obowiązki rzecznika TVP SA Andrzej Siwek nie był w stanie powiedzieć Informacyjnej Agencji Radiowej, czy zawieszeni prezes i wiceprezes, pojawili się w siedzibie spółki i czy podjęli pracę. Podkreślił natomiast, że nie mają zakazu wchodzenia do budynku.

Po 18.00 ma zebrać się Rada Nadzorcza TVP SA, która ma zająć się między innymi kwestiami kadrowymi, w tym ewentulanym ponownym zawieszeniem członków zarządu TVP .
Pytany o to, czy ewentualne podjęte dziś, decyzje ktoregoś z nich miałyby moc wiążącą - rzecznik TVP powiedział, że nie jest prawnikiem i nie może interpretowac przepisów , ale dodał, że według stan faktycznego termin zawieszenia prezesa zarządu TVP Romulada Orła i wiceprezesa Przemysława Tejkowskiego upływa dziś o północy, zatem do pólnocy obaj członkowie zarządu pozostają zawieszeni.

Związani z PiS Romuald Orzeł i Przemysław Tejkowski zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków, decyzją byłych koalicjantów z SLD, do 28 lutego. Tę datę wskazuje wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym. Obecny, niepełny zarząd telewizji publicznej stoi na stanowisku, że obaj zawieszeni prezesi mogliby zgodnie z prawem pojawić się w pracy dopiero we wtorek, 1 marca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t109483.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;tvp;zapowiada;sie;dwuwladza,228,0,666340.html) W TVP zapowiada się dwuwładza Rada nadzorcza TVP powołała na p.o. prezesa zarządu spółki Włodzimierza Ławniczaka. Decyzji tej nie uznaje jednak dotychczasowy prezes TVP Romuald Orzeł oraz część członków rady nadzorczej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t46567.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/czlonkom;krrit;grozi;trybunal;stanu,108,0,785004.html) Członkom KRRiT grozi Trybunał Stanu? Tak uważa troje byłych przewodniczących Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t46573.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/los;prezesow;tvp;wciaz;nierozstrzygniety,147,0,766355.html) Los prezesów TVP wciąż nierozstrzygnięty Obrady Rady Nadzorczej telewizji publicznej będą kontynuowane 21 lutego.
wiadomości
KOMENTARZE
(0)