Notowania

kontrola internetu
30.05.2011 06:04

Partie płacą za opluwanie w sieci

Szkalowanie osób publicznych w internecie czasem nie ma charakteru spontanicznego, a jest intratnym biznesem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisapics/iStockphoto)

Na opluwaniu ludzi w internecie można całkiem nieźle zarabiać. Szkalowanie osób publicznych w sieci czasem nie ma charakteru spontanicznego, a jest intratnym biznesem.

_ Partie polityczne zlecają firmom zajmującym się między innymi tak zwanym pozycjonowaniem komentowanie artykułów i ubliżanie, wyzywanie politycznych oponentów - _pisze dziennik _ Polska _.

_ - Nie ma wyjątków - PO, PiS, SLD - wszyscy miesięcznie ładują w takie zlecenia dziesiątki tysięcy złotych _- opowiada _ Polsce _ Wojtek, były pracownik jednej z takich firm.

Pieniądz w branży jest tak dobry, że wchodzą do niej zwykli amatorzy, którzy zakładają jednoosobowe firmy i oferują swoje usługi w sieci. _ - Rekordzista, który pracował na zlecenie firmy, zarabiał 6 tys. zł miesięcznie za kilka tysięcy postów na trzech forach _ - tłumaczy Wojtek.

Zdaniem rozmówców _ Polski _ podobną do firm działalność w sieci prowadzi partyjny wolontariat, tyle że jemu już płacić nie trzeba. I choć politycy zaprzeczają, jakoby korzystali z usług jedynych i drugich w zakresie czarnego PR, to jednak przyznają, że ma on charakter zorganizowanej działalności.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;zwoluje;szczyt;w;sprawie;agresji;w;polityce,124,0,695932.html) Komorowski zwołuje szczyt w sprawie agresji w polityce Prezydent zaproponował przywódcom partii spotkanie w sprawie mordu w Łodzi. _ Konflikt jest czymś normalnym w polityce, ale nie musi oznaczać nienawiści. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/211/t85459.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/skarbowka;coraz;gorzej;kontroluje;siec,34,0,806946.html) Skarbówka coraz gorzej kontroluje sieć Choć aktywność fiskusa wzrosła o 40 procent, nie dało to wymiernych efektów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/fiskus;ma;program;ktory;wylapuje;oszustow;w;sieci,180,0,635828.html) Fiskus ma program, który wyłapuje oszustów w sieci Program typuje działających w _ szarej strefie _ z dużą skutecznością. Na 600 osób, skontrolowanych dzięki jego wskazaniom, 550 nie płaciło podatków.
Tagi: kontrola internetu, sieć, wiadomości, wiadmomości, kraj, telekomunikacja, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz