Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PTC: Jedna karta SIM, ale dwa telefony

PTC: Jedna karta SIM, ale dwa telefony

Fot. PAP/EPA
Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) 26 czerwca uruchomi usługę telefonii komórkowej i stacjonarnej na jednej karcie SIM pod nazwą - Era Numer Stacjonarny.

- Abonenci sieci Era, mogą otrzymać na jednej karcie SIM oprócz numeru komórkowego także stacjonarny. Dzięki temu, przebywając w tzw. strefie domowej, czyli w domu lub w odległości do około 500 metrów od niego będą oni mogli wykonywać połączenia na telefony stacjonarne w cenie 20 groszy brutto za minutę z naliczaniem sekundowym - podała PTC w komunikacie.

- Usługa umożliwia także odbieranie połączeń przychodzących na numer stacjonarny - osoba dzwoniąca zapłaci tak, jak za rozmowę na tradycyjny telefon. Przebywając, w strefie domowej, klienci będą mogli odbierać połączenia przychodzące na obydwa numery - podano.

Era Numer Stacjonarny to uzupełnienie oferty telefonii stacjonarnej Era Domowa i Era Firmowa działającej w oparciu o infrastrukturę sieci komórkowej PTC.

Usługi telefonii stacjonarnej sieci Era dostępne są na terenie całej Polski, we wszystkich 49 strefach numeracyjnych, w tym także w regionach, w których tradycyjna telefonia oferowana przez konkurencję jest niedostępna.

Tak, jak w przypadku Ery Domowej i Ery Firmowej klienci będą mogli przenieść wcześniej używany numer od większości polskich operatorów stacjonarnych.

W maju PTC informowała, że ma 180 tys. klientów telefonii stacjonarnej. Na koniec pierwszego kwartału PTC miała 12,986 mln klientów telefonii mobilnej.

ptc, telekomunikacja, komórka, era gsm, sim
PAP
Czytaj także
Polecane galerie