Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rośnie popularność telefonii IP

0
Podziel się:

Do 2007 r. użytkownicy telefonii IP przeprowadzą w USA rozmowy o łącznej długości 100 mld minut.

Międzynarodowa firma konsultingowa ATLANTIC-ACM zakończyła trzecie już badanie na temat telefonii IP. Z raportu wynika, że do 2007 r. za pomocą telefonii VoIP w Stanach Zjednoczonych wydzwonione zostanie 100 miliardów minut.

„Wszyscy operatorzy telekomunikacyjni oceniają wpływ technologii IP na swoją działalność. Telekomy kolejnej generacji takie jak Net2Phone, iBasis, ITXC i Level 3 doprowadziły do wzrostu rynku w minionych latach. W najbliższym czasie do wyścigu włączą się tradycyjni operatorzy” – twierdzi Judy Reed Smith, prezes ATLANTIC-ACM.

Pomimo wielu zalet telefonii IP ważną przeszkodą w rozwoju tej technologii będzie miała jakość usług, która nie jest jeszcze w pełni porównywalna z tradycyjną telefonią PSTN. Omawiane badanie wskazuje jednak, że operatorzy w coraz większym stopniu ufają rozwiązaniom VoIP. Ruch w sieciach będzie więc sukcesywnie przesuwany z PSTN ku telefonii IP.

Wzrost rynku ma następować również dzięki udogodnieniom takim jak session initiation protocol (SIP).

„Postępy technologii H.323 i rozwój protokołu SIP doprowadzą do szybkiego wzrostu rynku. Głównym problemem pozostanie zapewnienie możliwości współdziałania” – deklaruje Nick Regas, konsultant ATLANTIC-ACM.

wiadomości
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)