Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

System ePUAP. Minister Boni chce się nim chwalić

0
Podziel się:

Ministerstwo ogłosiło przetarg na promocję podpisu elektronicznego na światowych targach teleinformatycznych, podczas gdy w Polsce mało kto go używa.

System ePUAP. Minister Boni chce się nim chwalić
(Piotr Blawicki/East News)

Na największych na świecie targach teleinformatycznych CeBIT Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zamierza pochwalić się systemem ePUAP. MAiC ogłosiło przetarg na jego wypromowanie. Tyle że ePUAP nawet w Polsce od lat nie może się wypromować wśród potencjalnych użytkowników - zauważa _ Dziennik Gazeta Prawna _

Choć profil zaufany, czyli prosty podpis elektroniczny do kontaktu obywatela z urzędami, udostępniono już półtora roku temu, to do tej pory założyło go niewiele ponad 96 tysięcy Polaków. Mimo to MAiC szuka agencji, dzięki której ePUAP zostanie wypromowany na targach CeBIT.

Eksperci uważają, że Polska powinna raczej chwalić się e-sądami, które naprawdę poprawiły pozycje przedsiębiorców w kontakcie z wymiarem sprawiedliwości. Innym dobrym rozwiązaniem jest CEIDG, czyli Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Oba rozwiązania to dobra robota na poziomie integracji rejestrów i interakcji z użytkownikami. Co ważne, przynoszą oszczędności dla Skarbu Państwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Słynny programista popełnił samobójstwo Zwłoki Swartza policja znalazła w jego apartamencie na nowojorskim Brooklynie. Według lekarza sądowego popełnił on samobójstwo przez powieszenie.
Cięcia w administracji. Minister ogłasza rewolucję. Resort Administracji i Cyfryzacji chce likwidacji części jednostek samorządu. - _ To da miliard złotych oszczędności _ - zapowiada Michał Boni.
Będą zmiany dotyczące szkół. Zobacz, jakie Kształcenie dorosłych i lista ostrzeżeń przed niepewnymi kierunkami - to pomysły, które Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, chce zrealizować jeszcze w tym roku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)