Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tel-Energo chce rozwiązać problem ostatniej mili

0
Podziel się:

Tel-Energo przygotowało strategię rozwoju spółki, która zakłada m.in. rozwiązanie problemu ostatniej mili, czyli bezpośredniego dostępu do klienta, w 2004 roku. Spółka chce konsolidować wokół siebie inne podmioty

- poinformował PAP przewodniczący rady nadzorczej Tel-Energo Andrzej Arendarski.

"Rada nadzorcza zapoznała się już ze strategią, która wytycza przyszłość firmy oraz konsolidację Tel-Energo, NOM-u i Telbanku. Jednym z celów strategii jest rozwiązanie problemu ostatniej mili w 2004 roku" - powiedział we wtorek Arendarski.

"Przyszłość Tel-Energo jest przyszłością silnego operatora telekomunikacyjnego, który wokół siebie konsoliduje mniejsze firmy" - dodał.

Według wcześniejszych informacji Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), właściciel większościowego pakietu akcji Tel-Energo, czekają do końca października na oferty wiążące na kupno akcji tej spółki. Według nieoficjalnych informacji Tel-Energo zainteresowane były m.in. Netia i Energis.

Według Arendarskiego prywatyzacja Tel-Energo nie jest przeprowadzana właściwie.

"Zawsze byłem zwolennikiem prywatyzacji Tel-Energo. Pod warunkiem, że będzie prowadzona właściwie, przyczyni się do rozwoju firmy" - powiedział Arendarski.

Według prezesa obecnie prowadzone postępowanie prywatyzacyjne nie gwarantuje spółce pozyskania środków na rozwój, niezbędnych do przejęć innych podmiotów i budowy znaczącego operatora na rynku telekomunikacyjnym.

"Uważam, że Tel-Energo może odegrać dużą rolę konsolidacyjną, lecz aby tak się stało, musi mieć kapitał na rozwój" - powiedział Arendarski.

Dodatkowo, według prezesa, obecne postępowanie prywatyzacyjne nie gwarantuje zachowania kontroli nad realizowaną przez Tel-Energo łącznością specjalną (łączność tajna i poufna pomiędzy instytucjami państwowymi).

Zdaniem Arendarskiego prywatyzacja Tel-Energo jest niezbędna, gdyż otwiera drogę do likwidacji długu w Europejskim Banku Odbudowy i Rozbudowy zaciągniętego na zakup Telbanku.

"Dług w stosunku do EBOR może być skonwertowany na akcje Tel-Energo, pod warunkiem, że się sprywatyzujemy" - powiedział Arendarski.

Szóstego listopada RN Tel-Energo ma zająć się zmianami kadrowymi w zarządzie spółki.

Na początku października Andrzej Arendarski, ówczesny prezes Tel-Energo złożył rezygnację i został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Obowiązki prezesa Tel-Energo pełni obecnie Piotr Rutkowski, oddelegowany z RN do spółki.

wiadomości
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)