Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Satalecki
|

Telefon marki Google

0
Podziel się:

Potwierdzają się plotki, że internetowy gigant chce produkować własny model telefonu komórkowego.

Telefon marki Google
(PAP/EPA)

Potwierdzają się plotki, że internetowy gigant chce produkować własny model telefonu.

O sprawie pisze m.in. "New York Times". Według gazety Google już pracuje nad swoim własnym telefonem komórkowym. Richard Winstor, makler, twierdzi, że koncern prowadził rozmowy w tej sprawie na targach CEBIT w Niemczech.

Według specjalistów z branży, telefon nie będzie szczytem możliwości technicznych, lecz przeciwnie - będzie to urządzenie dla klienta masowego, który nie ma komputera PC.

Dziennik pisze również, że z Google rozmawiali już w tej sprawie przedstawiciele francuskiej sieci Orange. Eksperci sądzą, że wejście giganta na rynek telekomunikacyjny odbyłoby się prawdopodobnie na zasadach MVNO, czyli wirtualnego operatora.

_ Google ma dostarczyć system operacyjny obsługujący przedsięwzięcie oraz stworzyć własną markę telefonu. _

Przedstawiciel koncernu zaprzeczył jakoby Google miało pracować nad własnym modelem telefonu. Powiedział równocześnie jednak, że: „Telefonia mobilna jest ważną częścią biznesu dla firmy".

Analitycy podkreślają, że Google nie powinno konkurować z Apple i jego iPhonem. Jest to produkt skierowany do innej grupy docelowej. Równocześnie podkreślany jest fakt, że aby zarobić na tanich produktach, gdzie marże na sprzedaży są również niewielkie, potrzebny jest bardzo duży wolumen sprzedaży. Czy Google byłoby stać na taki sukces?

Koncern znajduje się pod presją dywersyfikacji jego przychodów, których grom pochodzi z wyszukiwarki internetowej o tej samej nazwie. Stąd podjęte już wcześniej starania o konkurencję z pakietem biurowym Office Microsoftu, czy właśnie telefony komórkowe.

Największy udział w rynku produkcji telefonów komórkowych ma wciąż Nokia - 36,2 proc. w IV kwartale ubiegłego roku. W tym czasie spółka sprzedała 103 mln sztuk telefonów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)