Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Nie dostałeś przesyłki z Aliexpress? Oto może być powód

47
Podziel się

Popyt na chińskie produkty jest tak duży, że brakuje kontenerów do ich transportu. Dostawy znacznie się opóźniły.

Nie dostałeś przesyłki z Aliexpress? Oto może być powód
(Fotolia)
bDKpKJjF

Czekasz na paczkę z Chin, a dostawa się opóźnia? Można powiedzieć, że winna tej sytuacji jest klęska urodzaju. Jak pisze Bloomberg, popyt na chińskie produkty jest tak duży, że brakuje kontenerów do ich transportowania - zarówno do Europy, jak i do USA.

Brakuje nie tylko kontenerów i skrzyń, ale też miejsca na statkach. Jak oceniają analitycy Bloomberga, taki stan rzeczy może się utrzymywać do połowy 2021 roku.

Popyt nasiliła pandemia koronawirusa. Konsumenci z całego świata masowo zaczęli zamawiać z Chin między innymi maseczki, pulsooksymetry, ale też sprzęt elektroniczny. Lockdown również miał swój wpływ na zwiększone zakupy on-linie na azjatyckich portalach.

bDKpKJjH

Popyt podbiły również święta Bożego Narodzenia i poszukiwanie prezentów choinkowych właśnie na platformach z Chin.

Ale nie tylko zwiększony handel spowodował zatory. Opóźnienia wywołały również procedury związane z pandemią, które zatrzymywały statki w portach oraz braki w pracowników pracujących w portach przy rozładunku i załadunku.

Ten zastój ma swoje konsekwencje finansowe. Brak kontenerów prowadzi bowiem do wojny cenowej. Po pierwsze przewoźnicy morscy wysyłają ładunki najpierw tam, gdzie mogą więcej zarobić, czyli do Stanów Zjednoczonych.

bDKpKJjN

Do tego firmy podnoszą ceny przewozu. Jak szacują analitycy Bloomberga cena transportu jednego kontenera z Szanghaju do Los Angeles od początku czerwca prawie się podwoiła, a koszt wysłania tego samego pudełka do Rotterdamu jest teraz czterokrotnie wyższy.

Ceną za tańsze zakupy na platformach azjatyckich były zawsze dłuższy okres dostawy. Klienci czekają na swoje paczki czasem parę miesięcy. Jednak, jak zapowiedział w rozmowie z money.pl Gary Topp, dyrektor wykonawczy regionu Europy Środkowo-Wschodniej w AliExpress, ma się to zmienić.

- Priorytetem dla nas będzie skracanie czasu dostawy - podkreślał. - Rozwijamy się nie tylko w Azji, ale także w Europie. Coraz więcej produktów dostarczanych w Europie jest oznaczanych jako produkty z dostawą 3- lub 7-dniową i widzimy, że zainteresowanie tymi produktami rośnie znacznie powyżej 100 proc.

bDKpKJjO

Jak zaznaczył, polski rynek staje się coraz ważniejszy dla AliExpress. Popularność zakupów online rośnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKpKJki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(47)
dymek
2 miesiące temu
Polska ma terminal do obsługi pociągów z Chin . Czemu nie zarabia?Brak pozwolenia z USA z powodu embarga?
pol
2 miesiące temu
Tak samo paczki znikaja jak komentarze pod tym artykułem, przed chwilą opisałem problem zniknięcia paczki w Polsce,bo 1.12 dostałem e-maila że paczka jest w Polsce i została przekazana firmie transportowej i na tym koniec ślad po paczce zaginął jak mój komentarz.
ADL
2 miesiące temu
Jak w Polsce oclą i ovatują paczki to kontenerów nie będzie potrzeba :D
bDKpKJkj
Qwerty
2 miesiące temu
MojA przesyłka dotarła do PL 4 listopada Została nadana w PL 6 i ślad po niej zaginął .... Reklamację może złożyć nadawca i po ptakach .....
Olo
2 miesiące temu
Z powodu pandemii miliony kontenerów zalegają na składach w Europie i Amerykach, brakuje wolnych kontenerów w Chinach. Stawki zmieniają się praktycznie codzennie i są 4-5 krotnie wyższe od standardowych kosztów frachtu morskiego i kolejowego. Ogromne opóźnienia i zaległości w transporcie kolejowym. Czas transportu wydłużony, w niektórych portach niewielka dostępność kontenerów, agenci czekają nawet 10-14 dni. Sytuacja może się stopniowo normować dopiero pod koniec lutego lub w marcu....tak powinien wygladac ten artykul
...
Następna strona