Notowania

energetyka
18.12.2018 13:58

Nie ma zgody na podwyżki cen prądu. Urząd Regulacji Energetyki wydał komunikat

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki odmówił zatwierdzenia cenników spółek energetycznych i wezwał je do złożenia kolejnych wyjaśnień. Dał im na to dwa tygodnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Nowe taryfy nie wejdą w życie z początkiem stycznia 2019 roku.

Prezes URE chce informacji "umożliwiających zebranie kompletnego materiału mogącego stanowić podstawę do zatwierdzenia taryf". Jak wyjaśnił w komunikacie, konieczne jest "wyjaśnienie wszelkich okoliczności i wątpliwości niezbędnych do zakończenia postępowań".

Na poprzednie wezwanie URE odpowiedziały wszystkie wezwane spółki, jednak ich odpowiedzi były - zdaniem instytucji - dalece niewystarczające do zakończenia postępowań administracyjnych. Prezes URE oczekuje na odpowiedzi przedsiębiorstw do 3 stycznia 2019 roku.

Zobacz też: Będzie drożej. Podwyżki cen prądu przełożą się na kolejne

Termin ten oznacza, że nowe taryfy nie wejdą w życie z początkiem stycznia 2019 roku. Zgodnie prawem energetycznym nowe ceny mogą wejść w życie najwcześniej 14 dni od dnia opublikowania zatwierdzonej przez URE taryfy.

11 grudnia prezes URE wezwał przedsiębiorstwa energetyczne do wyjaśnienia, dlaczego minister energii stwierdził, że są one w stanie w przyszłym roku zaoszczędzić miliard złotych, a mimo to wnioskują o możliwość dużych podwyżek taryf.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: energetyka, ceny prądu
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-12-2018

suwerenI co z tego , że ja nie zapłacę rachunku o 10 zł większego jak dowalili podwyżki 50--70% firmom i samorządom , które przerzucą je na klientów. … Czytaj całość

18-12-2018

HejRozumiem, ( a raczej nie ) że podwyżki dla firm zostaną cofnięte jak urząd nie wyda zgody a podwyżki energii. Przecież nie ma różnicy czy to podwyżka … Czytaj całość

18-12-2018

SebaTo są gierki przedwyborcze.Za rok zapłacimy 100% więcej na bank.

Rozwiń komentarze (6)