Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. wz
|

Nie obsłużyła klientki bez maseczki. Jest wyrok

578
Podziel się

Sąd Rejonowy w Suwałkach rozpatrzył sprawę ekspedientki, która odmówiła obsługi klientki bez maseczki. Została uniewinniona.

Nie obsłużyła klientki bez maseczki. Jest wyrok
Ekspedientka nie chciała obsłużyć klientki bez maseczki. (Unsplash.com, Mika Baumeister)
bCZilyDF

Sąd uniewinnił ekspedientkę, która odmówiła obsługi klientce odmawiającej założenia maseczki.

Poprzednio wyrokiem nakazowym sąd orzekł, że ekspedientka ma zapłacić 100 złotych grzywny. Kobieta zaskarżyła orzeczenie, dlatego sprawę skierowano na wokandę.

Wyrok uniewinniający, który zapadł w środę, nie jest prawomocny. Przysługuje od niego odwołanie do sądu II instancji.

bCZilyDH

Wyprosiła klientkę bez maseczki, sąd ukarał. Wiceminister: absurdalny wyrok

Do zdarzenia doszło w połowie lipca. Do sklepu w centrum Suwałk weszła młoda kobieta, która nie miała zasłoniętych ust i nosa.

Ekspedientka kilkakrotnie prosiła klientkę o założenie maseczki. Prośby zostały jednak zlekceważone.

Gdy klientka podeszła do kasy, ekspedientka odmówiła jej obsłużenia.

bCZilyDN

Klienta złożyła zawiadomienie o wykroczeniu na policji. Funkcjonariusze skierowali do sądu wniosek o ukaranie ekspedientki.

– Obawiałam się o swoje i innych klientów zdrowie. Żyjemy w czasie pandemii, mamy nadzwyczajną sytuację. Działałam nie tylko w interesie własnym, ale też społecznym - powiedziała anonimowo ekspedientka suwalskiego sklepu, w rozmowie z portalem "Nasze Miasto".

Wyrok nakazowy, w którym ekspedientkę skazano na karę grzywny, skomentował w programie "Money. To się Liczy" wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

- Uważam ten wyrok za absurdalny. Kłóci się on nie tylko ze zdrowym rozsądkiem, ale też literą prawa. Sąd powołał się na przepis, który mówi o tym, że można ukarać tego, kto odmawia obsługi bez uzasadnionej przyczyny. A przecież sprzedawczyni miała uzasadnioną przyczynę: właśnie ten brak maseczki - powiedział wiceminister.

bCZilyEi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(578)
Polak
1 tyg. temu
Ekspedientka nie jest niewolnicą klientki i żadna klientka nie ma prawa narażać życia personelu czy innych klientek.
Olek
1 tyg. temu
i dobrze Pani zrobiła Pani Ekspedientko! Tak trzymać!
czario
1 tyg. temu
Albo w coś się bawimy, albo nie. Nie może tak być, że jeden daje nakaz, a drugi inny nakaz, co miała kobieta zrobić?
bCZilyEj
hejt
1 tyg. temu
sąd to cyrk
e...
1 tyg. temu
A co z szacunkiem do drugiego człowieka. .. Jeżeli jest szansa, że moje założenie maseczki uratuje choć jedną osobę, to KORONA mi z głowy nie spadnie jeśli ją założę. A wszyscy Ci pseudo adwokaci, którzy potrafią wyrecytować jeden aryków z konstytucji, wykuty na pamięć? Ciekawe czy przepisy ochronią ich przed zachorowaniem...
Najnowsze komentarze (578)
be
6 dni temu
Jestem za ekspedientką .
Ola
7 dni temu
Ekspedientka miała rację że nie obsłużyła klientki z powodu braku maseczki zdrowie i życie jest najważniejsze w czasie pandemii wszyscy muszą sie stosować do zaleceń klientka powinna otrzymać dotkliwą karę
Tomasz
1 tyg. temu
więcej do tego sklepu nie chodzić. szybko będzie zmiana - dobra zmiana. a maseczki to niech nosie sobie ten kto ten cyrk wymyślił
AdaM
1 tyg. temu
w sądzie to jak w toto lotku jedno wielkie losowanie i wielka niewiadoma
Realista
1 tyg. temu
Też jakiś czas temu z powodu maseczki ekspedientka nie chciała mnie obsłużyć ale w sumie nie robiłem afery tak bardzo mi nie zależy, żeby akurat w tamtym sklepie zostawić pieniądze. Niech sobie z tarczy płacą zus.
Ooo
1 tyg. temu
Koledzy Qulsona pod górkę do szkoły mieli.
Lala
1 tyg. temu
Weźcie. Ludzie się opamietajcie i zacznijcie używać. Mózgów bo źle to się skończy proszę zacznijcie od sprawdzenia co to jest wirus jego budowę i czy te maseczki są w stanie was ochronić a później klapcie swoje mądrości w Internecie
Lila
1 tyg. temu
E tam dlatego uniewinniona bo koronki przecież nie ma :).
bCZilyEb
Zielona
1 tyg. temu
Swoją drogą ciekawi mnie ilu z Was nosi maseczki prawidłowo, bo pod nosem czy pod broda wiadomo, że się nie liczy, ja w pracy noszę maseczkę kilka godzin non stop. Spróbujcie i wtedy napiszcie coś mądrego
Grażyna
1 tyg. temu
Szybki wyrok, ja od 5 lat czekam na zakończenie sprawy, niestety końca nie widać
Polon
1 tyg. temu
Tą karynę która nie miała maseczki obciążyć kosztami sądowymi i prace społeczne w Biedronce
Freelancer
1 tyg. temu
Koronawirus to ściema! Takie są fakty. Czy się komuś to podoba czy też nie. Osobiście mam gdzieś koronawirusa i noszenie masek. A tym bardziej zwisa mi policja, kary, sądy czy prawo. Żyję jak chcę i nikomu nic do tego. A jak ludzie chcą sensacji i chorób, to niech pojadą do Afryki. Tam są dopiero pandemie i choroby jak: malaria, AIDS czy ebola. I tych należy się bać.
Kobieta
1 tyg. temu
Naukowcy, rowniez z Polski przeprowadzili badania i opublikowali w Journal of Prrsonality and Individual Differences, ze osoby, które nie przestrzegają noszenia maseczek i dystansu społecznego w czasie pandemi to w większości są to osoby z zaburzeniami - psychopaci, oraz asocjalnii manipulatorzy. Przykre, ale prawdziwe!
olo
1 tyg. temu
Co tam ekspedientka ale sedziowie i tak kaske za wszystko biora hehe
...
Następna strona