Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Ultimatum dla Tuska. Jest odpowiedź. "Nie trzeba nas poganiać"

53
Podziel się:

W resortach zdrowia i finansów trwają prace nad zmianami w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców; zmiana obejmie składkę od aktywów trwałych i część podstawową składki - poinformowała w sobotę minister zdrowia Izabela Leszczyna. "Nie trzeba nas poganiać" - dodała, odpowiadając na ultimatum Trzeciej Drogi.

Ultimatum dla Tuska. Jest odpowiedź. "Nie trzeba nas poganiać"
Minister zdrowia Izabela Leszczyna (East News, Pawel Wodzynski)

Leszczyna zapewniła na portalu X, że w Ministerstwie ZdrowiaMinisterstwie Finansów trwają prace nad zmianami w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców. Doprecyzowała, że zmiana obejmie składkę od aktywów trwałych i część podstawową składki. "Nie trzeba nas poganiać ani wprowadzać ludzi w błąd nieprawdziwymi spekulacjami. Rząd premiera Donalda Tuska dotrzymuje obietnic" - podkreśliła szefowa resortu zdrowia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ten konkret KO nie przejdzie w 100 dni. Minister dała do zrozumienia

Ultimatum dla Donalda Tuska. "Nasze być albo nie być"

Liderzy Trzeciej Drogi Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczyli w sobotę podczas konwencji samorządowej w Otrębusach pod Warszawą, że zmiana zasady poboru składki zdrowotnej dla przedsiębiorców to "być albo nie być" Trzeciej Drogi w rządowej koalicji.

To jest bezwzględna, niepodlegająca żadnym negocjacjom koalicyjnym nasza umowa. Jeśli to nie byłoby zrealizowane, to nie jesteśmy w stanie akceptować innych projektów - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Zmiany w składce zdrowotnej

W pierwszej połowie lutego wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny powiedział w Sejmie, że w resorcie zdrowia, w porozumieniu z resortem finansów, prowadzone są analizy dotyczące możliwości i sposobu wdrożenia zmian w składce na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców. - Rozważane są różne możliwości dotyczące uproszczenia zasad naliczania składki, w tym poprzez ryczałtową podstawę oskładkowania. Przedmiotowe zmiany muszą być powiązane ze zmianami na poziomie prawa podatkowego – dodał wiceminister.

Konieczny zaznaczył, że analizowany jest wpływ tych zmian na budżet Narodowego Funduszu Zdrowia i budżet państwa.

Rząd Zjednoczonej Prawicy zmienił zasady naliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorców, co skutkowało zwiększeniem ich obciążeń. W umowie koalicyjnej podpisanej przez KO, Trzecią Drogę i Lewicę zapisano m.in. wprowadzenie korzystnych i czytelnych zasad naliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Powrót do ryczałtowego systemu rozliczania składki zdrowotnej znalazł się też w 100 konkretach Koalicji Obywatelskiej na 100 dni rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(53)
język z buta
miesiąc temu
,,Mamy wszystko dokładnie policzone i każda z danych naszych 100 gwarancji, zostanie spełniona w pierwsze 100 dni naszego rządzenia, natychmiast i bezwarunkowo. Obniżymy Zlikwidujemy drożyznę, obniżymy cenę gazu i prądu o połowę a benzyna będzie po 5 zł bo wiemy jak to zrobić. Jeszcze raz gwarantuję to państwu".
Wybambukowani
miesiąc temu
,,Mamy wszystko dokładnie policzone i każda z danych naszych 100 gwarancji, zostanie spełniona w pierwsze 100 dni naszego rządzenia, natychmiast i bezwarunkowo. Obniżymy Zlikwidujemy drożyznę, obniżymy cenę gazu i prądu o połowę a benzyna będzie po 5 zł bo wiemy jak to zrobić. Jeszcze raz gwarantuję to państwu".
Tusk w Legnic...
miesiąc temu
,,Mamy wszystko dokładnie policzone i każda z danych naszych 100 gwarancji, zostanie spełniona w pierwsze 100 dni naszego rządzenia, natychmiast i bezwarunkowo.Zlikwidujemy drożyznę, obniżymy cenę gazu i prądu o połowę a benzyna będzie po 5 zł bo wiemy jak to zrobić. Jeszcze raz gwarantuję to państwu".
Jajo
miesiąc temu
Drogi przedsiebiorca. Jeżeli stać cię na zakup 4 samochodu w pandemii, kolejnego apartamentu, wyjazdoŵ wakacyjnych bóg wie gdzie i ile to stać Was też na opłacenie składki. Tak po ludzku.
Mgg
miesiąc temu
Ludziska dajcie im porządzić nie skamlaj cię. A co wyście myśleli, że to co zbawca narodu Her Donaldonio powiedział to zrobi . Przecież on już raz was zrobił w trąbę i jeszcze raz mu się udało. Nie chcieliście patrzyć na mordę Kaczora to skamlajcie i patrzcie na inne mordy. Koalicja 13 grudnia przez pierwsze 4 lata będzie tworzyć komisję..... A na końcu powolojaja jedna komisję do sprawdzenie wszystkich komisji. Ale jesteście cebrzyki. Nie skamlac tylko do roboty.
...
Następna strona