Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie żyje Krystyna Łybacka, była minister edukacji i działaczka SLD

W wieku 74 lat zmarła Krystyna Łybacka - była minister edukacji i wieloletnia posłanka SLD. "Już nigdy nikomu nie doradzi, co ma robić".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Krystyna Łybacka nie żyje. Miała 74 lata (Fot: East News)

Informację o śmierci Krystyny Łybackiej przekazał Waldemar Witkowski, przewodniczący Unii Pracy.

"Krystyna Łybacka już nigdy nikomu nie doradzi, co ma robić. Zawsze była wierna SLD i taką Ją zapamiętam, a poznałem Ją w latach 70. ubiegłego wieku. Byliśmy nauczycielami akademickimi na Politechnice Poznańskiej. Działaliśmy w ZNP i PZPR" - napisał na Facebooku.

Była polityk zmarła w poniedziałek w szpitalu. Miała 74 lata. Łybacką, w rozmowie z polsatnews.pl, wspomina były premier Leszek Miller.

- Nie mogę przyjąć tego, co się stało. To była wielka dama polskiej polityki. Dobry i uczciwy człowiek o niezwykłym poczuciu humoru. Mam dziś przed oczami jej rozpromienioną twarz, gdy w 2001 roku wygrywaliśmy wybory - powiedział.

Łybacka siedmiokrotnie była wybierana do Sejmu - w latach 1991-2004. W rządzie Leszka Millera była m.in. ministrem edukacji i sportu (2001–2004). Działalność parlamentarną zakończyła w lipcu 2019 r., kończąc kadencję w Parlamencie Europejskim.

Była doktorem nauk matematycznych oraz wykładowcą akademickim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-04-2020

wertalZmarłych nie wolno oczerniać, ale to ta pani usunęła w roku szkolnym 2001/2002 obowiązkową maturę z matematyki przywróconą dopiero w 2010 roku, przez … Czytaj całość

21-04-2020

MatNie umarła na covid19? Niemożliwe

Rozwiń komentarze (2)