Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Niebieskie tabletki wylądowały u celników na Okęciu. 1,6 tys. tabletek w bagażu Hindusa

1
Podziel się

Celnikom podejrzany wydał się podróżny, który przyleciał z Indii przez Ukrainę i nie miał nic do oclenia. Po rewizji okazało się, że wiezie ze sobą sporą kontrabandę leków na potencje.

Według polskiego prawa na własny użytek można wwieść do kraju 5 opakowań farmaceutyków.
Według polskiego prawa na własny użytek można wwieść do kraju 5 opakowań farmaceutyków. (KAS, kas.gov.pl)
bDKgDJOt

Niezłego nosa mieli funkcjonariusze Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego III "Port Lotniczy" w Warszawie. To oni wytypowali do kontroli pasażera lotu z Indii przez Ukrainę. Podróżny został "zaproszony" na rewizję mimo, albo właśnie dlatego, że przechodził "zieloną linią - nic do zgłoszenia".

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej, w bagażu podróżnego znaleziono dokładnie 1623 szt. tabletek na potencję. Kontrolowany chciał je przemycić do Polski.

Zobacz także: 170 kg rafy koralowej w bagażu przemytników
bDKgDJOv

W przypadku takiej ilości nie mógł argumentować, że to na jego własny użytek. W polskich przepisach własne potrzeby lecznicze opisuje liczba maksymalnie pięciu najmniejszych opakowań jakiegoś farmaceutyku

Zgodnie z prawem, nie można do naszego kraju wwieść takiej ilości farmaceutyków bez stosownego zezwolenia. Tabletki zostały przekazane policji.

bDKgDJOB

Ministerstwo w swoim komunikacie przypomina, że farmaceutyki pochodzące z nieznanych źródeł mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia osób, które je stosują. Kupujący je ryzykanci powinni zdawać sobie sprawy z tego jakie to niebezpieczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKgDJOW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
joanna
2 lata temu
Oj , polska ortografia truuudna! Nie można "wwieść narkotyków"!!!