Notowania

wiadomości
22.05.2019 18:35

Niebieskie tabletki wylądowały u celników na Okęciu. 1,6 tys. tabletek w bagażu Hindusa

Celnikom podejrzany wydał się podróżny, który przyleciał z Indii przez Ukrainę i nie miał nic do oclenia. Po rewizji okazało się, że wiezie ze sobą sporą kontrabandę leków na potencje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KAS)
Według polskiego prawa na własny użytek można wwieść do kraju 5 opakowań farmaceutyków. (Fot: kas.gov.pl)

Niezłego nosa mieli funkcjonariusze Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego III "Port Lotniczy" w Warszawie. To oni wytypowali do kontroli pasażera lotu z Indii przez Ukrainę. Podróżny został "zaproszony" na rewizję mimo, albo właśnie dlatego, że przechodził "zieloną linią - nic do zgłoszenia".

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej, w bagażu podróżnego znaleziono dokładnie 1623 szt. tabletek na potencję. Kontrolowany chciał je przemycić do Polski.

170 kg rafy koralowej w bagażu przemytników

W przypadku takiej ilości nie mógł argumentować, że to na jego własny użytek. W polskich przepisach własne potrzeby lecznicze opisuje liczba maksymalnie pięciu najmniejszych opakowań jakiegoś farmaceutyku

Zgodnie z prawem, nie można do naszego kraju wwieść takiej ilości farmaceutyków bez stosownego zezwolenia. Tabletki zostały przekazane policji.

Ministerstwo w swoim komunikacie przypomina, że farmaceutyki pochodzące z nieznanych źródeł mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia osób, które je stosują. Kupujący je ryzykanci powinni zdawać sobie sprawy z tego jakie to niebezpieczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, przemyt, podrabiane leki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2019

joannaOj , polska ortografia truuudna! Nie można "wwieść narkotyków"!!!

Rozwiń komentarze (1)