Notowania

Przedsiębiorcy odetchną. Fiskus zgadza się na samozatrudnienie

Skarbówka wydaje korzystną interpretację o prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. 2 mln samozatrudnionych może nie musi obawiać się kontroli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
2 mln samozatrudnionych nie musi obawiać się kontroli. (Fot: TOMASZ RYTYCH/REPORTER)

Nie będzie nowych przepisów pozwalających fiskusowi weryfikować, kto jest, a kto nie jest przedsiębiorcą. Test, który dotąd spędzał sen z oczu samozatrudnionych, został odwołany – pisze "Rzeczpospolita".

Mało tego prowadzący działalność ściśle związaną z jednym kontrahentem i świadczący usługi w jego siedzibie również będą mogli działać na dotychczasowych zasadach. Skarbówka bowiem w nowych interpretacjach potwierdza, że dotychczasowe rozliczenia są w porządku – pisze dziennik.

Obejrzyj: Minister finansów tłumaczy, co z testem:

Chodzi o marketingowców, doradców, analityków, specjalistów od wizerunku. Zaledwie przed kilkoma dniami fiskus opublikował interpretację potwierdzającą, że specjalista współpracujący z dużą spółką może się rozliczać jak przedsiębiorca.

– Oby tak zostało, bo cała sprawa z testem przedsiębiorcy wywołała bardzo duże obawy w firmach – mówi na łamach "Rz" Arkadiusz Łagowski, doradca podatkowy, ekspert Lewiatana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-05-2019

wdja jestem za tym, żeby Tusk, który w wieku 63 lata żadnego świadectwa pracy, z żadnej firmy nie ma, chociaż na starość do pracy poszedł i zgodnie ze … Czytaj całość

22-05-2019

ulpSkarbówka to powinna wejść do srebrnej i premiera.

22-05-2019

klownTo chyba PiS nie musi się obawiać , że straci wyborców

Rozwiń komentarze (23)