Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Minister Czerwińska: wokół testu przedsiębiorcy narosło wiele mitów

- Wokół tzw. testu przedsiębiorcy narosło wiele mitów i nieporozumień. Po pierwsze już dziś mamy przepisy w prawie pracy i podatkowym, które pozwalają na weryfikację działalności pod kątem tego, czy mam ona cechy przedsiębiorstwa czy umowy o pracę - powiedziała w rozmowie z money.pl minister finansów Teresa Czerwińska. W jej ocenie, jest problem "quasi-przedsiębiorczości, która w istocie wyczerpuje znamiona umowy o pracę". Jak zaznaczyła, ta sprawa powinna być rozwiązana, ale nie jest przesądzone, jaki kształt będzie miało to rozwiązanie.

KOMENTARZE
(31)
jak jest napr...
4 lata temu
Gdyby zrobić test dla ministrów, księży, doradców typu zybert czy innych patriotów kochających polskich podatników, to okazałoby się, że my podatnicy ich nie zatrudnialiśmy - znaczy się, że oni pracują na tzw. samozatrudnieniu !
Tupa
4 lata temu
Fy
Watykański sy...
4 lata temu
Jakby ten kraj przestał istnieć jako samodzielna jednostka państwowa świat by tego nawet nie zauważył.
Daniel
4 lata temu
Ale głupoty ciśnie, że niby to dla nas dla naszego dobra.... Przecież ja sam świadomie zakładam działalność jednoosobąwą, podejmuje ryzyko i prowadzę taki biznes bo chcę. Jeśli zaczną tak dalej niszczyć przedsiębiorców, to który z nich chętnie będzie płacił 32% zamiast 18-19% podatku dochodowego? Efekt? Kierunek zagranica ....
Dario
4 lata temu
Pójdę na Wiosnę chyba zagłosować normalnie katastrofa z tym rządem
...
Następna strona