Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Niecałe 10 minut na złożenie wniosku. ZUS: do rodziców trafiło już 827 mln zł

8
Podziel się:

- 9 minut i 35 sekund to średni czas potrzebny na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już ponad 2,7 mln świadczeń, co objęło ponad 3 mln dzieci. Do rodziców trafiło w sumie ok. 827 mln zł – poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. Środki z programu przysługują rodzicom dzieci do 20. roku życia i do 24. roku życia – w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Niecałe 10 minut na złożenie wniosku. ZUS: do rodziców trafiło już 827 mln zł
Z wyprawki szkolnej ma skorzystać w tym roku ponad 4,4 mln dzieci (PAP, Artur Reszko)

Wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start" można składać od 1 lipca do 30 listopada. Wypłata świadczeń rozpoczęła się 18 lipca i realizowana jest na bieżąco.

- Liczba dzieci, na które rodzice i opiekunowie złożyli już wnioski do ZUS o tak zwane 300 plus, przekroczyła 3,4 miliona. Dotychczas przyznaliśmy środki na ponad 3 miliona dzieci, a zrealizowaliśmy ponad 2,7 mln wypłat na łączną kwotę 827 mln zł. W kolejnych dniach wypłacane są kolejne pieniądze – powiedział Żebrowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dzietność w Polsce spada. Co zrobi rząd? "Mamy zbadane potrzeby polskich rodzin"

Rzecznik ZUS zapewnił, że przygotowywane są kolejne wypłaty, a realizacja programu przebiega bez problemów. Przypomniał, że ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu "Dobry start".

Z wyprawki szkolnej ma skorzystać w tym roku ponad 4,4 mln dzieci. Środki z programu przysługują rodzicom dzieci do 20. roku życia i do 24. roku życia – w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Empatia.

Pieniądze trafią na rachunek bankowy w ciągu 5 dni

Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start", który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
Genio
3 tyg. temu
Ja się wychowałem bez 500 plus były inne czasy . A teraz mają 500 plus bawią się baluja Ciągle im mało 500 plus . Do roboty Anię nie siedzą żebrzą z 500 plus. Większość nie pracuje bo mają 500 plus po jśc tyrać jak jest 500 plus. Jestem przeciwnikiem 500 plus Jak już to powinien jeden rodzić pracować Anie. stać pod sklep.
Stanik
miesiąc temu
Istna paranoja.
REW
2 miesiące temu
20-letnie dzieci? Litości... Jak już rozdają tyle pieniędzy, to niech dotują niepełnosprawnych i schroniska dla zwierząt. Kto ma dwie ręce i dwie nogi sprawne może pracować. Ostatnio te "dzieci" się z policją tłukły. Jakaś paranoja.
krowka
2 miesiące temu
znów nas cwaniaczki doją, kiedy to się skończy
Peter
2 miesiące temu
Ja już przejadłem, takie czasy drożyzna