Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Niedziela 15 sierpnia. Czy sieć Biedronka otworzy swoje sklepy?

12
Podziel się:

W niedzielę przypada 15 sierpnia, czyli dzień ustawowo wolny od pracy. Czy tego dnia będą otwarte Biedronki? Zapytaliśmy o to dział prasowy popularnej sieci dyskontów.

Niedziela 15 sierpnia. Czy sieć Biedronka otworzy swoje sklepy?
Sklepy sieci Biedronka będą zamknięte w niedzielę 15 sierpnia 2021 (Wikipedia)
bEJcuiQB

W najbliższą niedzielę 15 sierpnia wszystkie sklepy sieci Biedronka będą nieczynne. Nawet te będące placówkami pocztowymi. 15 sierpnia przypada święto Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Zapytaliśmy dział prasowy Biedronki czy wszystkie sklepy tego dnia będą zamknięte.

"W związku z przypadającym w niedzielę 15 sierpnia br. dniem ustawowo wolnym od pracy wszystkie sklepy sieci Biedronka będą nieczynne" – czytamy w odpowiedzi Biura Prasowego sieci Biedronka.

bEJcuiQD
Zobacz także: Drożyzna przez 500+? Ekonomista: Nie do końca. Winny jest rynek pracy

O tym, że Biedronka otworzy swoje sklepy w niedzielę, money.pl poinformowało już w połowie lipca. Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, podpisał umowę z Pocztą Polską, dzięki czemu część sklepów została formalnie placówkami pocztowymi. Biedronka mogła dzięki temu obejść zakaz handlu w niedzielę. W ostatnią niedzielę otworzyło się ponad 50 sklepów.

Za święto niedzielę przysługuje dzień wolny w innym terminie

bEJcuiQJ

Czy w wypadku, jeżeli dzień ustawowo wolny przypada w weekend? W takim wypadku pracownikom zatrudnionym na etat przysługuje dzień wolny do odbioru w innym terminie.

W Kodeksie pracy czytamy: "każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJcuiRe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
czytelnik
2 miesiące temu
Czy nasze społeczeństwo przestaje myśleć?W Boże Narodzenie sklepy Biedronki są czynne?Nie jestem przeciwnikiem handlu w niedzielę .
Taka prawda
2 miesiące temu
Zapomnieliście ludziska że większość akcji żabki posiada szarlatan z Radomia Rydzysław Wszechpotężny i handel w niedziele jego monopol na robienie kasy
Ajas
2 miesiące temu
I bardzo dobrze.Niedziele wolne od handlu !
bEJcuiRf
NickJakNikt
2 miesiące temu
15 sierpnia jest święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tak jest od wieków. Rozumię że macie zlecenie żeby tępić chrześcijaństwo, to widać w wielu publikacjach
Kierownik Skl...
2 miesiące temu
To jest prawda że nie długo w tych sklepach nikt nie będzie chciał pracować. Wiem z dobrego źródła że na 1 pracownika Biedronka ma 3 Dyr. Regionalnych. Pracownicy mają wolną niedzielę za to pracują w wolną sobotę do 24 a w niedzielę przychodzą do pracy na 22 wykładać towar. Pracowniku zastanów się czy warto zatrudniać się w Biedronce.